KAPAT
KAPAT
Haberler / AİLE-SAĞLIK / Allah en çok neye kızar?

Allah en çok neye kızar?

19 Ağustos 2003, Salı

Allah Rasulü (sas), “Allah (cc), kadınların ve çocukların haklarının ihmalinden ötürü gazaplandığı kadar hiçbir şeyden gazaplanmamıştır; yani gayret–i ilahi’ye en çok dokunan, kadınlarla çocukların durumudur.” buyurmaktadır.

Kadın vazifesini yapmadığı, kendini vazifesinin dışında değişik fantezilere saldığı, çocukların ihmal edilip gençlerin baştan çıkarıldığı; şehvetin çok arzu edilen bir husus olduğu zaman gayretullahın harekete geçmesinden endişe duyulmalıdır. Kendi iradeleriyle kendilerini günahlara salmış, perişan, derbeder bir nesil, Allah’ın (cc) gazabına maruz bir nesildir. Öyleyse her aile reisine düşen ilk vazife, evvela seçeceği hayat arkadaşını sâlih, müslüman, kendini ibadete vermiş, Allah'tan korkan, ve her dâim doğru olan kadınlardan (Nisa, Ahzab ve Tahrim surelerinde anlatılan kadınlardan) seçmek olmalıdır.

İşte böyle dinine bağlı, hayatta kendisiyle her şeyi dertleşebileceği, paylaşabileceği ikinci bir cins, dünyevî–uhrevî duygularını şerh ettiği zaman anlayabilecek kafa ve kalbe sahip bir eşinin olması çok önemlidir.

Mesela, o evde büyüyecek çocuklar, böyle bir annenin nezareti altında yetişmeleri gibi bir avantaja sahiptirler. Dolayısıyla erkek kendi vazifesini kadın da kendi görevini yapmalı, eşlerden her birisi karşısındakinin haklarına saygı göstermeli ve Allah’ı gazaplandıracak bir harekette bulunmamalıdırlar.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir