Haberler / BÖLGE HABERLERİ / 10 bin kişi Efendimiz’i (sas) okuyabilmek için başvurdu

10 bin kişi Efendimiz’i (sas) okuyabilmek için başvurdu

10 bin kişi Efendimiz’i (sas) okuyabilmek için başvurdu
- AFYONKARAHISAR
19 Mart 2013, Salı

Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle yapılacak olan etkinlikler şimdiden başladı bile. NT Afyon şubesinin düzenlediği ‘Afyon Efendimiz’in (sas) Nurlu Hayatını Okuyor’ kampanyasına 10 bin kişi başvuru yaptı. 21 Nisan’da kitaptan sınav yapılacak ve ilk 100’e girecek olanlara çeşitli hediyeler verilecek.

NT Mağazaları Afyonkarahisar şubesi tarafından düzenlenen ‘Afyon Efendimiz’in (sas) Nurlu Hayatını Okuyor’ kampanyasına gösterilen ilgi şimdiden önemli bir rakama ulaştı. Bu kapsamda yarışmaya yapılan başvurular 10 bini aştı. 21 Nisan 2013 günü yapılacak sınav için başvurular www.afyonokuyor.com sitesinden yapılıyor.

     Afyonkarahisar NT Mağazası Müdürü Tacettin Saka, yarışma kitabı olarak belirlenen İlahiyatçı Yazar Ümit Kesmez’in ‘Efendimiz’in Nurlu Hayatı’ adlı eserini okumak için rekor bir sayıya doğru gittiklerini ifade etti. Saka, “Bu Peygamberimiz Hz. Muhammed’e (sas) olan teveccühten başka bir şeyle açıklanamaz. İnsanlığın İftihar Tablosu Hz. Muhammed aradan asırlar geçmesine rağmen dipdiri ve taptaze yaşıyor. Bütün insanlık için ideal bir örnek olan Efendimiz’in getirdiği mesaj bir huzur kaynağı. Zaman yaşlanıyor, ihtiyarlıyor; bazı düşünceler eskiyip köhneleşiyor ve tarihe karışıyor. Fakat Nebiler Serveri’nin açtığı çığır, her gün açan bir tomurcuk gibi daima yenilenip tazeliğini koruyor.” dedi.

    İnternet üzerinden başlayan başvuruların iki kategoriden oluştuğunu ifade eden Saka, halk ve öğrenci bölümlerinde yapılacak yarışmalar sonrasında ilk 100’e girecek olanlara çeşitli hediyeler verileceğini belirtti. Saka, halk kategorisinde en büyük hediyenin umre hediyesi olduğunu, bunun dışında ev eşyaları, elektronik eşyalar, telefon, hediye çekleri, bilgisayar olmak 100’e yakın hediye verileceğini anlattı. Tacettin Saka, düzenlenen etkinliğin bir ilk olduğunu belirterek, yarışmaya ilköğretim 6’ncı sınıftan itibaren öğrencilerle birlikte, halktan isteyenlerin herkesin katılabileceğini anlattı.

    NT Mağazaları tarafından düzenlenen yarışmada ‘Efendimizin Nurlu Hayatı’ isimli kitabından sınav yapılacak. Kampanya, Afyonkarahisar genelindeki bütün ortaokul ve ortaöğretim okullarındaki öğrencilerin dikkatini kitaba çekmeyi, okuma alışkanlığı kazandırmayı, yetişkinler de dahil olmak üzere tüm Afyonkarahisar halkının ve üniversite öğrencilerinin okumaya olan ilgisini artırmayı hedefliyor.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir