Haberler / BÖLGE HABERLERİ / Dershaneleri savunan şube müdürüne tasfiye

Dershaneleri savunan şube müdürüne tasfiye

Dershaneleri savunan şube müdürüne tasfiye
- SAKARYA
30 Mart 2014, Pazar

Dershaneleri kapatan yasa ile birlikte milli eğitim taşra teşkilatındaki yöneticilerin tasfiyesi başladı. Bu konuda Sakarya’da ilginç bir durum yaşanıyor.

Yasa gereği ilçe milli eğitim müdürleri görevden alındı. Sakarya’da diğer ilçelerdeki ilçe milli eğitim müdürlerinin tümü yeniden aynı göreve atandı. Ancak Geyve İlçe Milli Eğitim Müdürü Beşir Nalbant atanmadı. Nalbant’ın Sakarya Eğitimciler Derneği başkanı olarak dershaneleri savunan açıklama yapması sebebiyle yeniden atanmadığı belirtiliyor. Nalbant’ın yerine Eğitim Bir Sendikası’nın Sakarya yönetim kurulu üyesi Salih Canbal’ın atanması dikkat çekti. Nalbant’ın görev yaptığı sürece başarılı olması da yeniden atanmasına yetmedi. Geyve, Seviye Belirleme Sınavı’nda (SBS) 11’inci sırada bulunurken, Nalbant’ın gayretiyle 2012 yılında 8, geçen yıl da 4’üncü sıraya yükselmişti. Nalbant ayrıca büyük takdir gören ‘Geyve: Eğitimde Hamle Projesi’, ‘Bir Kitap Bir İnsan Projesi’, ‘Değerler Eğitimi Projesi’ ve kitap okuma alışkanlığının kazandırılması yönünde birçok başarılı projeyi de hayata geçirmişti.

Eğitim uzmanı olarak görevlendirilen Nalbant, geçen yıl kasım ayında yaptığı açıklamada, dershane ve okulların birinin alternatifi değil; ancak yol arkadaşı olduğunu belirtmiş, dershanelerin kapatılmasına karşı çıkmıştı. Nalbant, şöyle konuşmuştu: “Öğrencilerimiz Milli Eğitim Bakanlığı’nın denetimi altında bulunan bu kurumlarda okul dışı zamanlarını yine eğitim faaliyetleri ile geçirmektedirler. Pek çok zararlı alışkanlığın gençlerimizi tehdit ettiği bu ortamda Bakanlığımızın denetimi altında bulunan bu kurumların zararlı ilan edilmesi üzüntü vericidir.”

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir