Haberler / BÖLGE HABERLERİ / Sakarya’da ‘Herkes O’nu Okuyor’

Sakarya’da ‘Herkes O’nu Okuyor’

Sakarya’da ‘Herkes O’nu Okuyor’
PEYGAMBER YOLU DERNEĞİ’NİN “HERKES O’NU OKUYOR” KAMPANYASININ SAKARYA BÖLÜMÜNDE SALONU DOLDURAN 7 BİN KİŞİ KUR’AN ZİYAFETLERİ VE İLAHİLERLE DOLU DOLU BİR GECE YAŞADI.
- SAKARYA
9 Ocak 2014, Perşembe

Sakarya’da Mevlid Kandili münasebetiyle düzenlenen program büyük ilgi gördü.

Programda konuşan Sakarya Üniversitesi (SAÜ) İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muhittin Akgül, nifak şebekelerinin Müslümanların arasını bozmak için dolaştığına dikkat çekerek, ancak peygamberâne bir yolla  yeniden birlik, beraberlik ve kardeşliğin tesis edilebileceğini söyledi.

    Sanatçı Ertuğrul Erkişi’nin sahneye davet ettiği çocuklarla söylediği ilahiler duygulu anlar yaşattı. NT Mağazaları ve Sakarya Şahin Tarihî Kültürel ve Manevi Değerleri Koruma Derneği tarafından 7 bin kişilik Serdivan Spor Salonu’nda Kutlu Doğum Haftası programı tertip edildi. Büyük ilgi gören program Mehmet Bilir ve Fatih Bilir’in Kur’an-ı Kerim ziyafetiyle başladı. Ardından Muştu Yayınları Genel Koordinatörü Osman Kaplan, Peygamber Yolu Derneği’nin Hz. Muhammed’i (sas) daha iyi tanıtmak için ‘Herkes O’nu Okuyor’ kampanyası ile ilgili bilgi verdi. Konuşurken duygulu anlar yaşayan ve gözyaşlarına hakim olamayan Kaplan, kampanya ile Hz. Peygamber ile ilgili kitaplar okunacağını, 31 Mart-12 Nisan tarihlerinde 106 noktada sınav yapılacağını ve dereceye girenlere ödül verileceğini belirtti.

Programda SAÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muhittin Akgül, ‘Nübüvvete olan ihtiyaç’ konulu konferans verdi. Konuşmasına “Doğumlar vardır sadece bir haneyi ilgilendirir, doğumlar vardır sadece mahalleyi ilgilendirir, doğumlar vardır sadece bir ülkeyi ilgilendirir. Amma öyle bir doğumlar vardır ki bütün bir kainatı ilgilendirir. İşte bütün kainatı ilgilendiren doğum Hz. Muhammed’in doğumudur.” diyerek başlayan Akgül, Hz. Peygamber’in sadece bir ırka değil, bütün bir kainata peygamber olarak gönderildiğini vurguladı. Akgül, kainata bir ağaç nazarında bakıldığında, o ağaç üzerindeki en tatlı, en verimli, en lezzetli, en mükemmel meyvenin Hz. Muhammed olduğunun görüldüğünü belirterek, sözlerine şöyle devam etti: “Kainata bir saray nazarıyla baktığımızda ise o sarayı bize gezdiren, niçin inşa edildiğini bize detaylı bir şekilde anlatan, yanıltmayan, şaşırtmayan rehberinde yine Hz. Muhammed olduğunu görürüz. Ayrıca kainata bir bahçe gibi bakarsak, Efendimiz o bahçenin en güzel gülüdür.”

Hz. Muhammed’in (sas) herkesin peygamberi olduğunu ve herkesin onun bir yönünü örnek alabileceğini dile getiren Akgül, Batılı araştırmacıların bile O’nun bütün insanlığa peygamber olarak gönderildiğini kabul ettiğine dikkat çekti.

Programın sonunda sanatçı Ertuğrul Erkişi, birbirinden güzel ilahi ve eserler seslendirdi. Minik Dualar’dan ilahileri seslendirmek için sahneye birkaç çocuk çağıran Erkişi, sahneye onlarca çocuk gelince şaşırdı. Erkişi, “Ben ancak birkaç çocuk gelebilir diye düşünüyordum. Bu tablo beni çok mutlu etti.” diyerek çocuklarla birlikte ilahi söyledi. Programda duygusal anlar yaşandı. Şahin Der Başkanı Mustafa Bilkay, programın anısına Erkişi’ye çiçek takdim etti.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir