Haberler / BÖLGE HABERLERİ / ATOMYA’ya rekor katılım başarılı öğrencilere ödül

ATOMYA’ya rekor katılım başarılı öğrencilere ödül

ATOMYA’ya rekor katılım başarılı öğrencilere ödül
- ANTALYA
1 Nisan 2013, Pazartesi

Özel Toros Eğitim Kurumları tarafından bu sene altıncısı gerçekleştirilen Toros Eğitim Kurumları 5. Sınıflar Arası Matematik Yarışması’na (ATOMYA) bin 200 öğrenci katıldı.

 Öğrencilere 40 soru soruldu ve cevaplamaları için 130 dakika süre verildi. Çok çekişmeli geçen ATOMYA’nın ödül töreni aynı gün içerisinde Toros İlköğretim Okulu konferans salonunda yapıldı.

    Sınav sonrası Toros İlköğretim Okulu bahçesinde soruları öğretmenleriyle değerlendiren 5. sınıf öğrencileri heyecanla sonuçları beklemeye başladı. Öğleden sonra düzenlenen törenle madalya ve hediyeler sahiplerini buldu. Dereceye giren 10 öğrenciye altın, 20 öğrenciye gümüş ve 30 öğrenciye de bronz madalya verildi.  Ayrıca yarışmada birinciye laptop, 2-10. öğrencilere tablet, gümüş madalya alan öğrencilere mp4 çalar, bronz madalya alan öğrenciler de mp3 ile ödüllendirildi. ATOMYA’nın birincisi Murat Tunç (Mimar Sinan İ.O. Kumluca), ikincisi Kadir Kaan Durmaz (Meryem Mustafa Ege İ.O.), üçüncüsü de Ali Yaman (Osman Nuri Çınar İ.O.) oldu.  Yarışma sonuçları www.atomya.net  internet adresinden öğrenilebiliyor.

    ATOMYA ödül törenine katılan öğrencilerin heyecanından başka, Kültür ve Turizm Bakanlığı sanatçısı Hakan Arısoy’un sunumuyla Vav Sanat Merkezi’nin hazırlamış olduğu kukla gösterisi güne damgasını vurdu. Sanatçı Arısoy ve ekibi sergiledikleri kukla gösterisi ile öğrencilere unutulmaz dakikalar yaşattı.

    Ödül töreninde konuşan Özel Toros İlköğretim Okulu Müdürü Onur Meşekoparan, ATOMYA’nın artık Antalya’da gelenekselleştiğini vurguladı. Öğrencilerin bu başarılarında etkisi olan öğretmen ve aileleri de kutlayan Meşekoparan, ileriki yıllarda daha geniş katılımlarla ATOMYA’yı gerçekleştirmek istediklerini belirtti. Toros Matematik Olimpiyat Takımı’nın başarılarından bahseden Meşekoparan şunları söyledi: “TÜBİTAK’ın düzenlediği Matematik olimpiyatlarında da okulumuz matematik olimpiyat takımımız Antalya’mızı en iyi şekilde temsil etmiş ve bir altın, iki gümüş ve 5 bronz madalya kazanarak başarılarını perçinlemişlerdir.”

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir