Haberler / BÖLGE HABERLERİ / Bayburtlu kadınlar, aşure yarışında hünerlerini sergiledi

Bayburtlu kadınlar, aşure yarışında hünerlerini sergiledi

Bayburtlu kadınlar, aşure yarışında hünerlerini sergiledi
- BAYBURT
27 Kasım 2012, Salı

Bayburt’ta  Elvan-Der Kadın Derneği’nin tarafından aşure yarışması düzenlendi. Aşure yarışmasında ev hanımlarının maharetleri görücüye çıktı.

   Bayburt FEM Dershanesi Toplantı Salonunda düzenlediği yarışma çekişmeli geçti. Jüri üyeliğini Bayburt Belediye Başkanı Hacı Ali Polat’ın eşi Mülkiye Polat, Bayburt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Yumak’ın eşi Ayşe Yumak ve ev hanımı İmran Özbey ve Özlem Saka’nın yaptığı yarışmaya 20 kişi katıldı. Yarışma sonunda Sevgi Mercimek birinci, Şenay Çeker ikinci, Emine Makili ise üçüncü oldu. Birinciye elektrik süpürgesi, ikinciye mutfak robotu, üçüncüye de el blenderi hediye edildi.

    Dernek Başkanı Emine Karaca, Aşure Günü’nün pek çok kesim tarafından önemli bir gün olarak kabul edildiğini belirterek, “Biz de bu günü Bayburtlu hanımlar ile beraber geçirelim, onlarla güzel bir programda buluşalım istedik. Düzenlediğimiz aşure yarışında güzel ve neşeli bir gün geçirmiş olduk.” dedi.

    Derneği 10 Mart 2012’de açıldığını ve 9 aylık bir geçmişinin olduğunu hatırlatan Karaca, daha önce yaptıkları faaliyeti ise şöyle sıraladı: “Belli gün ve haftalarda programlar tertip ettik. Anneler Günü etkinliği yaptık. Dünya Kadınlar Günü’nde kadınlarımızın gününü kutladık. Kutlu doğum programları yaptık. Fakir öğrenciler yararına kermes düzenledik. Bundan sonra Bayburtlu kadınlarla organizasyonlarımıza ve faaliyetlerimize devam edeceğiz. Bayburtlu kadınlar destek verdiği sürece biz faaliyetlerimize devam edeceğiz.”

    Jüri Üyesi Mülkiye Polat, Elvan-Der Derneği’ne böyle bir programı hazırladığı için teşekkür ederken, juri olarak seçim yapmakta çok zorlandığını, hepsinin birbirinden lezzetli olduğunu kaydetti. Birinci olan Sevgi Mercimek ise çok mutlu olduğunu kaydederek bu tür programların yaygınlaşması temennisinde bulundu.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir