Haberler / BÖLGE HABERLERİ / Kimse Yok Mu artık dünyayı kucaklıyor

Kimse Yok Mu artık dünyayı kucaklıyor

Kimse Yok Mu artık dünyayı kucaklıyor
- ADANA
27 Kasım 2012, Salı

Kimse Yok Mu Derneği Adana Şubesi’ni ziyaret eden Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, yapılan faaliyetleri yakından takip ettiğini ve takdirle karşıladığını söyledi.

Zaman zaman işbirliği yapmaktan da büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden Aldırmaz “Kimse Yok Mu sadece Türkiye’yi değil, dünyayı kucaklamış durumda. Bir eli Asya’da, diğer eli Afrika’nın en ücra köşesinde sahipsiz insanlara kucak açıyor.” dedi. Ziyaret esnasında derneğin çalışmaları hakkında bilgi veren Kimse Yok Mu Derneği Adana Şube Müdürü Adem Sönmez, şube olarak bir yıl içerisinde 2 milyon lira değerinde yardım yaptıklarını söyledi. Başta Adana’daki ihtiyaç sahipleri olmak üzere Doğu ve Güneydoğu’dan da pek çok şehre yardım gönderdiklerini ifade ede Sönmez, “Hayırsever Adana halkının yardım eli Afrika’ya kadar uzandı. Somali, Uganda, Kongo ve Senegal’e kadar muhtelif zamanlarda yardımda bulunduk.” dedi. Sönmez, ramazan ayında da Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği yapmaktan büyük memnuniyet duyduklarını söyledi. Kimse Yok Mu’nun yoksul vatandaşların her türlü ihtiyaçlarını karşıladığı mağazasını gezen Zihni Aldırmaz, sosyal belediyecilik anlayışı gereği insanlara imkanları ölçüsünde el uzatmaya çalıştıklarını söyledi. Aldırmaz, bu çerçevede verilen yardımların doğru adrese ve sağlıklı bir şekilde ulaşması için de Kimse Yok Mu ile birlikte çalışmaktan mutlu olduklarını kaydetti. Aldırmaz mağazadaki incelemeleri sırasında yardım almaya gelen bir aile ile de sohbet etti. Babanın kucağındaki bebeğine de oyuncak hediye etti.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir