Haberler / BÖLGE HABERLERİ / Kızına çeyiz hazırlamak için iğne oyası kursuna başladı

Kızına çeyiz hazırlamak için iğne oyası kursuna başladı

Kızına çeyiz hazırlamak için iğne oyası kursuna başladı
- ANKARA
20 Aralık 2012, Perşembe

Mamak Belediyesi Aile Merkezi, kadınlara meslek öğretmeye devam ediyor. Mamak Belediyesi Başak Aile Merkezi’nde iğne oyası kursuna engelli Yadigar Kaya da katılıyor.

Kaya’nın en büyük hayali ise kızının çeyizlerini hazırlamak.Doğuştan omurilik hastası olan ve hayatını tekerlekli sandalyeye bağlı olarak devam ettiren Kaya, “İğne oyası kursunda çeşitli tekniklerle bu işi nasıl yapacağımızı öğreniyoruz. Ben iğne oyasını ilk kez öğreniyorum. Burada öğrendiklerimle inşallah kızımın çeyizlerini hazırlayacağım.” dedi. Eşinin de görme engelli olduğunu aktaran Kaya, iğne oyası kursunu tamamladıktan sonra yapacağı ürünleri satarak aile bütçesine katkıda bulunmayı da hedeflediğini kaydetti. Çok kısa sürede kalıcı arkadaşlıklar kurduğunu belirten Kaya, “Kurslar sayesinde, hem arkadaşlıklar kuruyoruz hem de evlerimize mahkum olmuyoruz.” diye konuştu.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir