Haberler / BÖLGE HABERLERİ / Kuşadası-Efes Kongre Merkezi açılışı bekliyor

Kuşadası-Efes Kongre Merkezi açılışı bekliyor

- AYDIN
19 Kasım 2012, Pazartesi

Avrupa’nın en büyük kongre merkezi iddiasıyla kurulan Kuşadası Kongre Vadisi projesi’nin ilk bölümünü oluşturan Kuşadası-Efes Kongre Merkezi inşaatı tüm hızıyla sürüyor.

 Kuşadası Belediye Başkanı ve kongre merkezini işleten KOMER şirketinin Başkan Yardımcısı M. Esat Altungün, son aşamaya gelen çalışmaların da tamamlanmasıyla Avrupa’nın en büyük kongre merkezinin açılışının yaklaşık bir ay içerisinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacağını söyledi. Hummalı bir çalışma ile devam eden Kuşadası-Efes Kongre Merkezi inşaatında inceleme yapan Altungün, kongre vadisinin ilk bölümünü oluşturan kongre merkezi’nde çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini kaydetti. Kongre Merkezi’nin sadece Kuşadası’nın değil, tüm Ege Bölgesi’nin kaderini değiştireceğini belirten Başkan Altungün, “Çalışmalar bitme aşamasında geldi. Bir yandan montaj, bir yandan da çevre düzenlemesi çalışmaları süratle devam ediyor. Ortaya tüm Kuşadası’nın gurur duyacağı önemli bir turizm yatırımı çıkıyor. Türk ekonomisi ve Türk turizmi için son derece önemli olan Kuşadası-Efes Kongre Merkezi’nin açılışı yaklaşık bir aylık bir süre içerisinde Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacak “ dedi.

  Otel, sosyal tesisler, villalar, safari park gibi farklı bölümlerin yer alacağı Kuşadası Kongre Vadisi projesinin sadece ilk bölümünü oluşturan Kongre Merkezi’nin birinci kısmı 35 milyon YTL’ye mal olacak. Kuşadası turizmini canlandırması ve büyük bir ekonomik potansiyel yaratması hedeflenen KOMER’in inşaatı son aşama gelirken, yaklaşık bir aya kadar ilk bölümü oluşturan Kongre Merkezinin inşaatı tümüyle tamamlanacak.

HİLTON’UN KUŞADASI’NDAKİ 2. OTELİ KONGRE VADİSİ’NDE

  İkinci bölümde ise sosyal tesisler, yemek üniteleri, amfi tiyatro ve villalar, üçüncü bölümde 600 odalı otel, dördüncü bölümde de safari park yer alıyor. 600 yataklı otel için Hilton grubu ile KOMER şirketi arasında gerekli anlaşma imzalandı. Projenin toplam maliyeti 250 milyon YTL’yi aşıyor. Kuşadası Belediyesi, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB), Uluslararası Kongre Tesisleri İşletmeciliği Şirketi (UKTAŞ), Aydın Özel İdaresi, Kuşadası Ticaret Odası, LİMAŞ, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Peninsula Turizm’in sahibi Tevfik Bağcı ve bazı turistik tesislerin ortak olduğu Kuşadası Kongre Vadisi şirketi KOMER, Avrupa’nın en büyük kongre merkezi projesi olarak tasarlandı.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir