Haberler / BÖLGE HABERLERİ / Odunpazarı’nda elektrikli temizlik araçları dönemi

Odunpazarı’nda elektrikli temizlik araçları dönemi

Odunpazarı’nda elektrikli temizlik araçları dönemi
- ESKIŞEHIR
5 Nisan 2013, Cuma

Türkiye’nin konutlarda uygulanan en iyi ambalaj atığı toplama sistemi olarak gösterilen Odunpazarı Belediyesi Geri Kazanım Sistemi yine bir ilke imza attı.

 ‘Sıfır Emisyon, Sıfır Kirlilik, Sıfır Karbon’ sloganıyla başlatılan uygulama kapsamında geri kazanım atıkları elektrikle çalışan araçlarla toplanacak. İlk olarak kent merkezinde atık toplama çalışmalarına başlayan elektrikli geri kazanım toplama araçları, çevreye zarar vermeden atık toplama çalışması gerçekleştiriyor. Trafiğe kapalı bölgelerde çalışmaya başlayan araç, sessiz çalışma özelliği ile de gürültü kirliliğine neden olmayacak. Vatandaşlardan büyük ilgi gören araçların kısa süre içerisinde kentin birçok noktasında hizmete başlayacağını vurgulayan Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, projenin Türkiye’de ilk olduğunu ifade etti.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir