Haberler / BÖLGE HABERLERİ / Samanyolu Kudret Ünal İlköğretim Okulu, e-biko’da dünya 2’ncisi oldu

Samanyolu Kudret Ünal İlköğretim Okulu, e-biko’da dünya 2’ncisi oldu

Samanyolu Kudret Ünal İlköğretim Okulu, e-biko’da dünya 2’ncisi oldu
ANKARA
18 Mayıs 2013, Cumartesi

9. Uluslararası Bilişim Olimpiyatları’nda (e-biko) ortaokullar arası ‘Eğitimde Bilişimin Yeri’ kategorisinde Şereflikoçhisar Özel Samanyolu Kudret Ünal İlköğretim Okulu ‘Dersini Arkadaşından Dinle’ projesi ile dünya 2’ncisi oldu.

e-biko’da bu yıl 34 ülkeden toplam 181 genç 2 bin 583 projeyle yarıştı. Milli Eğitim Bakanlığı ile Teknoloji ve Tasarım Derneği’nin organize ettiği olimpiyatta Özel Samanyolu Kudret Ünal İlköğretim Okulu’ndan Süleyman Samet Çelik, ‘Dersini Arkadaşından Dinle’ projesi Eğitimde Bilişimin Yeri kategorisinde dünya 2’ciliği elde etti. Okulun e-biko proje danışman öğretmeni Ahmet Demirok, “Okul olarak proje çalışmalarına ağırlık veriyoruz. Hedefimiz e-biko yarışmalarının amaçları doğrultusunda eğitimde öğrencilerimize bilişim kültürü oluşturmak. Düşünen, üreten, geleceğe ışık tutan gençler yetiştirmeye çalışıyoruz.” diye konuştu.

    Okul Müdürü Rıfat Özdemir ise “Öğrencimizin bilişim olimpiyatlarında dünya 2.si olması, gümüş madalya kazanması gurur verici bir başarı. Bilim olimpiyatları ve sosyal alanlardaki kazanılan başarılar insanlığa bir katkı. Öğrencimizin olimpiyatlara hazırlanmasında katkıda bulunan öğretmen ve manevi desteklerini esirgemeyen ailelerine çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

    İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz da başarının ilçe adına gurur verici bir olduğunu dile getirerek, “Böyle bir evlat yetiştirdikleri için öğrencimizin ailesine, Kudret Ünal İlköğretim Okulu’na teşekkür ederim.” dedi.

Samanyolu Kudret Ünal İlköğretim Okulu, e-biko’da dünya 2’ncisi oldu

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir