Haberler / BÖLGE HABERLERİ / TÜBİTAK Ege finaline Uşak Üftade Koleji’nin iki projesi çağrıldı

TÜBİTAK Ege finaline Uşak Üftade Koleji’nin iki projesi çağrıldı

TÜBİTAK Ege finaline Uşak Üftade Koleji’nin iki projesi çağrıldı
- UŞAK
8 Mart 2013, Cuma

TÜBİTAK 44. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nın Ege Bölgesi finaline, Uşak Özel Üftade Koleji’nden iki proje Ege Bölgesi finaline davet edildi.

Fizik ve sosyoloji dallarındaki projeler, Ege Üniversitesi’nde yapılacak finalde mücadele edecek. Burada bölge derecesi alan projeler, İzmir bölgesini Ankara’da temsil edecek. Özel Üftade Eğitim Kurumları Genel Müdürü Mustafa Taşkıran çoktan seçmeli sınav maratonunda yetişen öğrencilerin, muhakeme ve araştırma yeteneklerinin yavaşladığını söyledi. Taşkıran, “Öğrencilerin sadece 1 veya 1,5 dakikada soru çözmeye alıştığı bu dönemde bilimsel araştırmaya yönelen ve katkı sağlayanlar azaldı. Bu sebeple bilimsel olimpiyat ve proje çalışmalarına büyük önem veriyoruz. Bölge finaline katılmaya hak kazanan öğrenci ve öğretmenlerimi tebrik ediyorum.” dedi. Özel Üftade Fen ve Anadolu Lisesi Proje Koordinatörü Muhammet Ahat, “Öğrencilerimiz bir yandan hayata hazırlanırken bir yandan da proje ve bilim olimpiyatları ya da sporla uğraşıyorlar. Bu uğraşların sonunda başarının gelmesi bizleri daha da mutlu ediyor.” diye konuştu. 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir