KAPAT
KAPAT
Haberler / CUMAERTESİ / Haydi çocuklar sokağa bugün sinema bedava

Haydi çocuklar sokağa bugün sinema bedava

Haydi çocuklar sokağa bugün sinema bedava
ÇOCUKLAR, BUGÜN VE YARIN SİNEMALAR SİZİN İÇİN BEDAVA. 49 İLDEKİ 133 SİNEMA SİZİ BEKLİYOR. ÜCRETSİZ İZLEYEBİLECEĞİNİZ AY PRENSESİ ADLI FİLM MACERALARLA DOLU. BU FIRSATI KAÇIRMAYIN.
18 Nisan 2009, Cumartesi

Ülker'in geleneksel hale getirdiği "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Onuruna Ücretsiz Sinema Gösterimi", bugün ve yarın 49 ildeki 133 sinema salonunda yapılacak. Tüm çocuklar, Ay Prensesi (The Secret of the Moonacre) adlı çocuk filminin ücretsiz biletlerini, filmin başlamasından üç saat önce açılacak olan gişelerden temin edebilecek.

Ülker'in çocuklara yönelik sosyal sorumluluk projeleri arasında yer alan "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Onuruna Ücretsiz Sinema Gösterimi", ikinci kez çocuklarla buluşuyor. Bu yılki film, amcası ile yaşamak üzere Moonacre vadisine taşınan 13 yaşındaki Maria'nın, aslında Ay Prensesi soyundan geldiğini keşfetmesi ve bir anda büyülü bir maceranın başkahramanı olmasını anlatan The Secret of the Moonacre (Ay Prensesi). Ülker'in desteği ve Fida Film işbirliğiyle gösterime girecek olan film, Elizabeth Goudge'nin "Küçük Beyaz At" adlı romanından beyazperdeye uyarlandı. Başrollerini Dakota Blue Richards, Natascha McElhone, Ioan Gruffudd ve Tim Curry'nin paylaştığı fantastik macera türündeki filmin yönetmenliğini ise Terabithia Köprüsü'nün yönetmeni Gabor Csupo üstleniyor.

İki gün boyunca ücretsiz gösterim

Çocuklara yönelik projelere özel önem verdiklerini belirten Yıldız Holding Kurumsal İletişim Genel Müdürü Zuhal Şeker, "Geçen yıl 33 ilde gerçekleştirdiğimiz gösterimlerde 125 bin çocuğumuza ücretsiz sinema izleme keyfi yaşatmıştık. Çok olumlu geri dönüşler aldık ve bu yıl illerimizin kapsamını biraz daha genişlettik. Hedefimiz, kalıcı ve sürekliliği olan projelerle çocuklarımızda yeni ufuklar açmak." diyor.

"Ülker'in kültür-sanat alanında yaptığı kukla festivali vardı. Ama bu, bir festivaldi. Biz Türkiye'ye yayılmış bir proje olsun istedik. Çünkü yaptığımız projeden doğudaki ve batıdaki tüm çocuklar eşit yararlansın istiyorduk ve 23 Nisan Çocuk Bayramı onuruna sinema hediye etmeye karar verdik." diyen Şeker, özellikle doğudaki illeri önemsediklerini belirtiyor.

Bu arada hiçbir çocuğun haksızlığa uğramaması ve mağdur olmaması için iki gün boyunca filme rezervasyon yapılmayacak. İsteyen tüm çocuklar, seans saatinden üç saat önce gişelere giderek ücretsiz biletlerini alabilecek. Daha çok çocuğun filmi izleyebilmesi için ebeveyn sayısının az tutulması Şeker'in en büyük isteği. Ay Prensesi'ni, 200 bin çocuğun izlemesi hedefleniyor. Sinemaları ve 49 ilin hangileri olduğunu www.ulker.com.tr adresinden öğrenebilirsiniz.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir