KAPAT
KAPAT
Haberler / CUMAERTESİ / Kimse Yok mu? bizle veya bizsiz devam etmeli

Kimse Yok mu? bizle veya bizsiz devam etmeli

Kimse Yok mu? bizle veya bizsiz devam etmeli
REHA VE ÖZLEM YEPREM ÇOCUKLARI ENES VE ZEHRA İLE BİRLİKTE.
25 Nisan 2009, Cumartesi

Samanyolu Televizyonu denilince akla ilk gelen isimlerden biri Reha Yeprem ve eşi Özlem Yeprem. Bu iki uyumlu insan, yıllar önce ilk kez bir film çekiminde tanıştılar, ardından evlenip yeni bir hayata adım attılar. Biz onları çift olarak ilk kez Samanyolu Televizyonu'nun Ramazan programlarında seyrettik, ardından 'Yarışma Zamanı' programı ile ekranlarda göründüler.

Nihayetinde de 'Kimse Yok mu' adı altında gerçekleştirilen yardım programında seyrediyorduk. Onları bazen ranza monte ederken, bazen de buzdolabı yerleştirirken gördük. Aslında ekranda görmediklerimiz, gördüklerimizin ötesindeydi. Bu programın yaklaşık bir aydır çekimleri devam etmiyor; ama tekrar bölümleri yayınlanıyor.

Haftanın büyük bölümünü şehir dışında çekimlerde geçiren çiftin bu aralar bolca vakitlerinin olacağını düşündük, ama yanılmışız. Çünkü Reha Bey, sıkı bir diyetle mankenliğe geri dönmeye hazırlanıyor. Şimdiden birkaç firmanın kış kataloğu için anlaşmış. Bir taraftan da asıl işi sinemaya dönmek için fırsat kolluyor. Yıllardır reddettiği onca projeden sonra yapımcıları küstürdüğünün farkında. SODER (Sinema Oyuncuları Derneği) üyesi olan ve 43 filmde oynayan Yeprem, artık sinemayla arasını iyi tutacağının müjdesini veriyor. Bir de albüm hazırlığı var. Hatırlarsanız daha önce kendi tarzına uygun şiir albümleri çıkarmıştı. Şimdi benzer bir çalışmayı Yücel Arzen'in öncülüğünde sunmaya hazırlanıyor.

Özlem Hanım'a gelince... Onun işleri başından aşkın. Yeni açtığı sağlıklı spor merkezi Bi-Fit'in Bulgurlu şubesini işletiyor. Bi-Fit'in en büyük özelliği, sadece kadınların spor yapabildiği bir yer olması. Merkezdeki bütün cihazlar kadınlara göre ayarlanmış. Bayan Yeprem, burada tam 30 kilo vermiş. Anlaşılan böyle bir sektöre girmesinin asıl sebebi bu sistemden kendinin fazlasıyla memnun kalması.

'Kimse Yok mu' programı sırasında ne kadar mutlu ve büyük lütuflar içinde yaşadıklarını görmüşler. Hatta Reha Yeprem, Darfur'a gittiği zaman Türkiye'de kimsenin sefalet içinde yaşamadığını gözlemlemiş. Bunu da, "Bizim çöplerimizden bile yiyecek çıkıyor, çöpümüz bile karın doyuruyor." diyerek özetliyor. Özlem Hanım ise "Ben şu an hanımların fazla kiloları ve yağlarıyla uğraşıyorum. Daha öncesinde tüberküloz, ölüm, sıkıntı, keder ve parasızlık gibi meselelerle uğraşıyordum. Dolayısıyla hayatta mutlu olabileceğimiz çok şey olduğunu öğrendim." diyerek, farklı bir bakış açısı sergiliyor.

İran devlet televizyonu peşinde...

Bilindiği üzere 'Sır Kapısı' programı her kesimden insanın dikkatini çekti. Tüm dizileri ve filmleri geride bırakan programın sunucusu da Reha Yeprem'di. Yeprem, o dönem pek çok gazete ve televizyon kanalından röportaj teklifi aldı. Ama o, büyük bir inatla ne haber programlarına, ne talk show'lara ne de magazin programlarına çıktı. Ancak şimdilerde yine büyük bir ilgi odağı haline geldi. Çünkü Sır Kapısı şu anda Endonezya, Pakistan, Afganistan, Malezya ve Orta Avrupa ülkelerinin pek çoğunda yayınlanıyor. Anlayacağınız, sadece Kıvanç Tatlıtuğ ünlü değil buralarda. Hatta İran devlet televizyonunun magazin ekibi, Amasya'da Kimse Yok mu çekimleri sırasında sırf Reha Bey'le röportaj için gelmiş. Programla ve Yeprem'in özel hayatıyla ilgili merak ettikleri pek çok husus olmuş İranlı magazincilerin.

Yeprem çifti şu sıralar Zehra ve Enes adlı çocuklarıyla bolca vakit geçiriyor. Parklara gidiyor, geziyor, oyunlar oynuyorlar. Enes, kick boks yapıyor ve taklit kabiliyeti çok iyi. Zehra henüz 7 yaşında, ama o da sosyal aktivitelere fazlasıyla eğilimli. Yeprem çiftinin tek isteği, çocuklarının okullarından aldıkları eğitimle de kendilerini geliştirebilmesi ve vatana-millete faydalı bir birey olmaları.

***

Beraber yaptığımız her iş akılda kaldı

Özlem Yeprem: Bizimle ya da başkasıyla önemli değil, bu program mutlaka devam etmeli. Bu bir bayrak yarışı. Bizden önce de Perihan Savaş, Ceren Abdullah, İkbal Gürpınar ve Şükriye Tutkun sundu. Birlikte çalışmaktan büyük keyif alıyoruz. Beraber yaptığımız her iş akılda kaldı. Bugün telefon açıp 'Yarın başlıyoruz.' deseler hemen işi gücü bırakıp başlarız. Benim için öncelik güzel işlere imza atmaktır.

***

Şöhret 'kendini bir şey' zannettiriyor

Reha Yeprem: İki senedir Azerbaycan'ın Türkçe Dil Olimpiyatları elemelerini sunuyorum. Bir yerden bir yere anca 4-5 tane koruma ile geçebildim. Arabadan iner inmez insanlar üzerime çullanıyor. Bu davranışlar benlik duygusunu okşama eğilimi içine itiyor. Zaten şöhretin en tehlikeli yanı kendini bir şey zannetmek. Oysa bu ilgi kara kaşıma kara gözüme değil, programlarda söylediğimiz manalara idi.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir