KAPAT
KAPAT
Haberler / CUMA / Gaziantep'te Mozaik Sempozyumu

Gaziantep'te Mozaik Sempozyumu

28 Mayıs 2007, Pazartesi

Gaziantep, 4. Uluslararası Türkiye Mozaik Sempozyumu Toplantısı'na ev sahipliği yapacak. Bugüne kadar 'Corpus' içeriği ile gerçekleştirilen toplantı, bu yıl "Gaziantep, Halfeti ve Rumkale'de Turizm Etkinliğinin Artırılması Projesi" kapsamında gerçekleştirilmesi planlanan 'Uluslararası Mozaik Sempozyumu' ile birleştirilerek 5-10 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Toplantı tarihi, dünyadaki ilk örneklerinden birisi olarak Gaziantep'te kurulan Gaziantep Mozaik Merkezi'nin ikinci dönem öğrencilerini mezun edeceği döneme rastlıyor. İlk dönem ve ikinci dönem öğrencileri bu toplantı sayesinde konusunda uzman uluslararası mozaik sanatçılarının fikir ve tecrübelerinden yararlanabilme fırsatı bulacaklar. Toplantının ilk günü Zeugma kenti ve Gaziantep Mozaik Müzesi ziyaret edilecek. Toplantıda arkeoloji, konservasyon ve modern uygulamalar konularında bildiriler sunulacak. Arkeoloji oturumunda Gaziantep ve çevresinin mozaik zenginliğini yansıtan bildirilere öncelik verilecek. Adem Yılmaz, Gaziantep

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir