KAPAT
KAPAT
Haberler / CUMA / III. Selim'in yeni albümü çıktı!

III. Selim'in yeni albümü çıktı!

9 Temmuz 2009, Perşembe

Osmanlı padişahları arasında müzisyen yönü en çok öne çıkan III. Selim'in bestelerinden oluşan bir albüm daha yayınlandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ, ölümünün 200. yılı anısına bestekâr III. Selim Han'ın eserlerinden oluşan iki CD'lik bir albüm hazırladı.

III. Selim'in tınılarını 21. yüzyıla taşıyan albüme emeği geçen orkestra ve koro solistleri bu yapımla, "Moda yaklaşımlar kültürü belirlemez, zira modada kalıcılık vasfı yoktur. Kültür, kalıcı değerlerin bileşkesidir. Yaratıcı güç, bilimsel düşünce, sabır, yoğun emek, kültürel bilinç, estetik endişesi gibi nice kavramlarla yeşerir kalıcılık. Kalıcı olan, her gün dinlemesek de bizimdir, ortak sesimizdir. Bazen 200 yıl bekler, 200 yıl sonra seslenir gül bahçesine çevirir gönlümüzü." diyerek, Sultan III. Selim Han'ın eserlerini icra ediyor. (0212 245 77 86) KÜLTÜR SANAT

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir