KAPAT
KAPAT
Haberler / CUMA / Mersin, opera günlerine hazırlanıyor

Mersin, opera günlerine hazırlanıyor

14 Haziran 2011, Salı

Bu yıl 14.sü düzenlenecek olan TÜRKSOY Opera ve Bale Günleri, bu kez Mersin'i mesken tutuyor. Mersin Devlet Opera ve Balesi'nin (MDOB) ev sahipliğinde düzenlenen 14. TÜRKSOY Opera Günleri 22-26 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Birincisi, 1994 yılının Şubat ayında Marmaris'te düzenlenen, Türk Dili Konuşan Ülkeler Kültür Bakanları Dördüncü Dönem Toplantısı'nda alınan kararla ve TÜRKSOY'a üye ülke sanatçıların katılımıyla, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) düzenlenen Opera Günleri, gelenekselleşme sürecini tamamlayıp yoluna devam ediyor. Türk Kültür Sanatları Ortak Yönetimi (TÜRKSOY) Genel Sekreterliği çatısı altında düzenlenecek opera günleri, 22 Haziran'da Mersin Kültür Merkezi'nde verilecek ilk konserle başlayacak. Bu yıl, Tatar halk şairi Abdullah Tukay anısına ithaf edilen opera günleri etkinlikleri, 24-25 ve 26 Haziran'da, farklı programlarla Girne'de devam edecek. KÜLTÜR-SANAT

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir