KAPAT
KAPAT
Haberler / DÜNYA / Survivor, yarışmacının ani ölümü sonrası yayından kaldırıldı

Survivor, yarışmacının ani ölümü sonrası yayından kaldırıldı

27 Mart 2013, Çarşamba   09:56

Survivor adlı yarışma programının Fransız versiyonu 25 yaşındaki Gerald Babin adlı yarışmacının ilk gün çekimlerinde yapılan halat çekme yarışması sırasında fenalaşıp hastaneye kaldırılması ve hayatını kaybetmesi sonucu yayından kaldırıldı.  

Yarışma sırasında koluna kramp girmesi şikayetiyle uçakla hastaneye götürülen Gerald Babin yolda kalp krizi geçirdi ve hayatını kaybetti. Bu olaydan sonra da 16. sezonunu yapan yarışma yayından kaldırıldı. Fransa'nın en ünlü televizyon programlarından biri olan Survivor Kamboçya Adası'nda çekiliyordu. Bir tekneden atlayarak  yarışmaya gittiğinde Babin omzunda kramp şikayeti başlamıştı. Doktorlar şikayet sonrası Babin'i sihanoukville'deki hastaneye götürmeye karar verdiler. Program yapımcısı ise Babin'in yarışmaya katılmadan önce muayeneden geçtiğini ifade etmişti. Kamboçya Turizm Bakanı'da Babin'in ailesinin Babin'in cesedini almak için ülkeye geldiğini ifade etti. Babin'in ailesi ise 5 çocuklarından 3'ünün solunum yetmezliği sorunu olduğunu ifade etti. 

  Fransa'da Koh-Lanta olarak adlandırılan Survivor yarışması TF1 adlı kanalda 2001 yılından beri yayınlanmaktaydı. Program son sezonunda 7.4 milyon izleyici ortalamasına sahipti. Survivor programı İngiliz yapımcı Charlie Parsons tarafından bulunmuş ve ilk kez 1997 yılında İsveç'te yayınlanmıştı.

(İHA)

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir