KAPAT
KAPAT
Haberler / DÜNYA / 'Türkiye'de çalışmak benim için onur'

'Türkiye'de çalışmak benim için onur'

30 Ağustos 2008, Cumartesi   16:05

Kosova Başbakanı Haşim Taçi tarafından Cumhurbaşkanı Fatmir Seydiu'ya Türkiye Büyükelçisi Yardımcılığı için önerilen Güner Ureya, kendisine böyle bir görev verilmesinden dolayı mutlu olduğunu söyledi. Seydiu'nun önümüzdeki hafta içinde kendisine önerilen diğer on büyükelçi ve yardımcıları ile birlikte atamasını onaylaması beklenen Ureya, Cihan'a açıklamada bulundu.

Kosova Çevre ve Alan Planlama Bakanının siyasi danışmanlığını yapan ve lisans ve yüksek lisansını Ankara'da tamamlayan Ureya, büyükelçilik yardımcılığı için kendisinden görüş istendiğini bu konuda da kendisinin olumlu yanıt geldiğini söyledi. Ureya, "Kosova Cumhuriyeti için böyle kutsal bir görevde yer almak benim için bir onurdur. Özellikle eğitim gördüğüm Türkiye'de böyle bir görev benim için çok ayrı bir özellik taşımaktadır" dedi.

Bağımsızlığını 17 Şubat'ta ilan eden Kosova, geçen altı aylık sürenin ardından büyükelçiliklerini atamaya başlamıştı. Kosova'nın Ankara Büyükelçiliği'ne Dr. Bekim Seydiu seçilmişti.

(CİHAN)

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir