KAPAT
KAPAT
Haberler / EĞİTİM / Güvender Türkiye genel denemesi çözümleri 'teknofemde'

Güvender Türkiye genel denemesi çözümleri 'teknofemde'

Güvender Türkiye genel denemesi çözümleri 'teknofemde'
11 Mart 2013, Pazartesi

Güvender 8-9 Mart tarihleri arasında Türkiye bazında YGS deneme sınavı uyguladı. Sınava 300 bin öğrencini katıldığı tahmin ediliyor.

Gerçek sınavın provası niteliğinde olan sınav bazı illerde üniversite kampüslerinde, bazılarında ise MEB okullarında gerçekleştirildi. Denem sınavı ile öğrenciler 24 Martta girecek gerçek sınavın taktiklerini pekiştirdiler.

Konuyla ilgili fem Yayın Merkezi Rehberlik Koordinatörü Faruk Ardıç “ güvender sınavına ilgi beklenenden çok fazla oldu. Özellikle sınav katılımının büyük olmasıyla öğrenciler kendilerini objektif biçimde değerlendirebilecekler. Sınavın Türkiye bazında yapılması gerçek sınavın yansıması olarak görülebilir. Denemelerin, öğrenciler için bilgi, beceri, yeni stratejiler kazanma ve zaman kullanma becerilerini geliştirme açısından çok önemli bir fırsattır.” Ardıç, denemelerin öğrencilerde gerçek sınav hakkında sağlıklı bir kanaatin oluşması için yapılmış hazırlık çalışması olduğunu ve mutlaka kaynak seçimine özen gösterilmesi gerektiğini ve bu tür organizasyonların LYS’lerde de yapılacağını söyledi.

Güvender Türkiye YGS deneme sınavına giren adaylar soru çözümlerine  www.teknofem.com tr ,  facebook.com/femcomtr den ulaşabilecekler. Ayrıca öğrenciler, girdikleri tüm sınavların çözümlerine, sonuçlarına ve karnelerine www.femrapor.com adreslerinden alabilecekler. İsteyen adaylar bu bilgilere I phone ve I pad ve bu android uygulamalarından ulaşabilecekler.

 

Anahtar Kelime: fem , güvender
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir