KAPAT
KAPAT
Haberler / EKONOMİ / Abonelerimiz maçı ve filmi kaçırınca üzülmeyecek

Abonelerimiz maçı ve filmi kaçırınca üzülmeyecek

Abonelerimiz maçı ve filmi kaçırınca üzülmeyecek
19 Nisan 2012, Perşembe

Mobil TV uygulamasını geliştiren Turkcell, TVPlus hizmetini başlattı. Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, uygulamanın interaktif olması sebebiyle, akıllı telefon, tablet ve bilgisayar ekranından istenilen yerde ve zamanda izlenebileceğini belirtti. Ciliv, "Artık bambaşka bir kullanıcı deneyimine geçiyoruz." dedi.

TTNET'in Tivibu'sundan sonra iletişim operatörü Turkcell de mevcut Mobil TV uygulamasını geliştirdi. Turkcell TVPlus adı verilen hizmette 40'tan fazla kanal ve Lig TV'yi geriye dönük bir hafta izleme imkanı bulunuyor. Apple iOS ve Android işletim sistemlerine sahip aboneler, ulusal TV'lerle beraber, Süper Lig maçlarını, 200'den fazla filmi 2-4 TL arasında kiralayarak izleyebilecek. Ürünün tanıtımında konuşan Turkcell Üst Yöneticisi (CEO) Süreyya Ciliv, Turkcel TVPlus platformunun interaktif olmasıyla, akıllı telefon, tablet, bilgisayar ekranından istenilen yerde istenilen içeriğe ulaşılabildiğini belirterek, "Bu gerçekten bir dönüm noktası olacak ve televizyon dünyasında müthiş bir gelişim yaşanacak." dedi.

3G'nin gelmesiyle Türkiye'nin mobil TV ile tanıştığını ve 100 binden fazla insanın Turkcell Mobil TV kullandığını belirten Ciliv, kullanımın kişi başı yıllık 1.520 dakikaya ulaştığını kaydetti. Ciliv, fiber ve 3G'de güçlü altyapıyla yeni ürünlerin geliştirildiğini ifade ederek, içerik servislerde müşterilere en iyi kullanıcı deneyimini sunmaya odaklandıklarını söyledi. Daha iyi interaktif yayın, kişisel ekran ve sosyal medyanın güçlenmesinin mükemmel kullanıcı deneyimini ortaya çıkardığını dile getiren Ciliv, "Sosyal medyaya erişerek, bir kullanıcı olarak arkadaşların neler düşündüğünü ve geri dönüşlerini öğrenmek de mümkün oluyor. Hangi filmin ne şekilde başarılı olduğu yönünde değerlendirmeler okunabiliyor. Bütün bunların olması bizim video ve televizyon izleme alışkanlıklarımızı değiştiriyor. Bambaşka bir kullanıcı deneyimine geçiyoruz. 'Turkcell TVPlus', 'senin' televizyonun oldu. Senin özelliklerine, hobilerine, ihtiyacına göre bir sunum mümkün oldu. 'Kişisel=senin' diyoruz." sözlerine yer verdi. Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Cenk Bayrakdar da "Arkadaşınızın hangi filmi izlediğine bakıp aynı filmi izleyebiliyorsunuz. Canlı tweetleri de görebiliyorsunuz. En çok neyin izlendiğini de görebiliyorsunuz. Yayın akar, seyirci bakar dönemi geride kaldı." şeklinde konuştu. Turkcell TVPlus platformu, 4 pakette müşterilere sunuluyor. Webden TV ve dizi keyfi sunan Başlangıç paketi haziran ayına kadar ücretsizken, TV, diziler ve belli filmleri içeren Standart paket aylık 5,90 ve günlük olarak 1 TL olacak. 200'den fazla film içeriğine sahip Sinema paketi 9,90, Lig TV paketi 14,90 lira olacak. Günlük olarak maçı kaçırmak istemeyenler için ise bu paketin fiyatı 5,90 TL olacak.

Anahtar Kelime: 20
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir

EN ÇOK OKUNANLAR