KAPAT
KAPAT
Haberler / EKONOMİ / BES yatırım, İnternet ve yüksek teknoloji alanlarındaki girişimcilere kapısını açıyor

BES yatırım, İnternet ve yüksek teknoloji alanlarındaki girişimcilere kapısını açıyor

BES yatırım, İnternet ve yüksek teknoloji alanlarındaki girişimcilere kapısını açıyor
17 Ocak 2013, Perşembe   11:43

İnternet ve ileri teknoloji alanlarındaki projelere destek olmak için yeni bir risk sermayesi şirketi olan BES Yatırım kuruldu.

Farklı disiplinlerden güçlü bir ekip tarafından kurulan BES Yatırım; internet ve ileri teknoloji alanlarındaki girişimlerin büyümesi ve gelişmesine destek olacak. Yeni fikirleri ve girişimcileri de destekleyecek fon, mentorluk, ve yazılım geliştirme fonksiyonlarını tek çatı altında toplayan BES Yatırım; fikir veya uygulama aşamasında projeleri olan girişimcilere kapısını açıyor.

Türkiye’den dünya markaları ve global projeler çıkaracaklarına inandıklarını belirten BES Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Burak Kızılhan "Mobil pazar günümüz ve geleceğin en çok büyüyen, gelecek vadeden alanlar arasında yer alıyor. Bu alandaki ilk yatırımlarımızı kendi geliştirdiğimiz projelere yapıyoruz. iPhone ve Android platformlarında kullanılabilen uygulamalar ile adımızdan sıkça söz ettireceğiz. Kısa zaman içinde yüz binlerce kullanıcı sayısına hızla ulaşacak uluslararası hedefleri olan bir projemiz hazır olacak ve bunu yenileri takip edecek.

Kızılhan, “Küresel yatırım eğilimlerine baktığımızda internet, mobil ve teknoloji sektörleri yüzde 20-30 arasında pay alıyor. Gelecek dönemde yatırımların ve satın almaların hızlı olacağı bir döneme girmek üzereyiz. İnternet ve mobil ekosistemine hız katması beklenen ve melek yatırımcılık konusunun işleyişini ele alan “Bireysel Katılım Sermayesi Yönetmeliği Teşvik Taslağı; Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve TÜBİTAK tarafından desteklenen projelerle ilgili çalışmalar bile bizim gibi girişimcilere manen büyük destek oluyor.

Girişimciler; şirketin internet sayfası www.besinvest.com’dan detaylı bilgi alabilir ve BES Yatırım’a ulaşabilir.

 

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir