KAPAT
KAPAT
Haberler / EKONOMİ / Konya Tarım Fuarı hazırlıkları sürüyor

Konya Tarım Fuarı hazırlıkları sürüyor

3 Mart 2013, Pazar   16:12

TÜYAP Fuarcılık A.Ş. tarafından düzenlenecek olan 11. Uluslararası Tarım, Hayvancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı'na 500'e yakın firma ve firma temsilcisinin katılacağı bildirildi.

  TÜYAP Fuarcılık A.Ş. Konya Bölge Başkanı Mehmet Ali Ayyıldız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 13-16 Mart tarihleri arasında 11. Uluslararası Tarım, Hayvancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı'nın gerçekleştirileceğini söyledi. 

         Fuara, yurt içinden ve yurt dışından toplam 500'e yakın firma ile firma temsilcisinin katılacağını ifade eden Ayyıldız, 300 bin ziyaretçi beklediklerini belirtti. 

         Ayyıldız, Konya Tarım Fuarı'nın yurt içi ve yurt dışından yoğun ilgi gören fuarlardan biri olduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti: 

         ''Fuara, Doğu Avrupa ülkeleri başta olmak üzere, Hollanda, Almanya, İtalya, Çin, İran, Özbekistan, Rusya, Suriye ve Mısır'dan bine yakın ziyaretçi katılacak. 60 bin metrekare alanda organize edilecek fuarda, son teknoloji tarımsal alet ve hayvancılık ekipmanları yer alacak. Beş salonda açılacak fuar için 100 bin metrekarelik ziyaretçi otoparkı yaptık. Fuara tüm çiftçilerimizi bekliyoruz.'' 

         (AA)

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir