KAPAT
KAPAT
Haberler / EKONOMİ / Kredi borcu olana ödeme kolaylığı

Kredi borcu olana ödeme kolaylığı

Kredi borcu olana ödeme kolaylığı
13 Eylül 2013, Cuma

Ziraat Bankası, kullandıkları kurumsal, tarımsal ve bireysel kredilerini vadesinde ödeyememiş müşterilerine ödeme kolaylığı sunuyor.

Borçlarını vadesinde veya ödenmesi gereken tarihte ödemediği için Bankacılık mevzuatı uyarınca 31.12.2011 tarihi itibarıyla kredileri takip hesaplarına intikal ettirilen müşterilerine gecikme faizi uyguluyordu. Bu düzenlemeyle birlikte sunulan kolaylık kapsamında gecikme faizi uygulanmadığı gibi birikmiş sözleşme faizinden de indirim yapılarak borç hesaplanacak. Bu suretle hesaplanan borç tutarının nakit olarak ve tek seferde ödenmesi durumunda teminatların borcu karşılama oranı da dikkate alınarak, birikmiş faiz borcundan değişen oranlarda indirim yapılacak. Ziraat Bankası aynı zamanda, borcunu tek seferde ödeme imkânı bulunmayan borçlular için de indirimli yöntemlerle hesaplanan güncel borcun, hem peşin hem de taksitlendirme ile ödenebilmesi imkânı sağlayacak. Uygulama kapsamına giren borçlular veya kefil olan kişilerin 31.12.2013 tarihine kadar Ziraat Bankası şubelerine müracaatta bulunması gerekiyor. Peşinat tutarlarını ya da tek seferde ödenmesi gereken tutarları ödeyerek borçlarını indirimli olarak yeniden yapılandırma avantajlarından yararlanabilecek.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir