KAPAT
KAPAT
Haberler / EKONOMİ / Maliye, 10 sosyal tesisi satışa çıkarıyor

Maliye, 10 sosyal tesisi satışa çıkarıyor

Maliye, 10 sosyal tesisi satışa çıkarıyor
16 Şubat 2013, Cumartesi

Maliye Bakanlığı, 2013 yılı sonuna kadar bakanlığa ait 10 sosyal tesis satışını gerçekleştirecek. Sosyal tesis satışlarından 60 milyon liralık gelir elde edilmesi planlanıyor.

Bu tesisleri Maliye çalışanları yaz tatillerini geçirmek için kullanıyordu. Söz konusu tesisler, geçmiş yıllarda da satılmak istenmişti. 2011 ve 2012 yıllarında herhangi bir şekilde sosyal tesis satışından gelir elde edilemedi. Maliye’nin satışa çıkaracağı tesisler şöyle: İstanbul (Fatih-Eminönü), İzmir (Karşıyaka), Samsun (İlkadım), Adana (Karataş), Ankara (Yenimahalle-Yuvaköy), Antalya (Muratpaşa-Güzeloba), Aydın (Didim), İstanbul (Büyükçekmece-Kamiloba), Kırklareli (Demirköy-İğneada), Kocaeli (Kandıra-Kurtyeri).

      Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın değerlendirmelerinin ardından sosyal tesislerin yanı sıra şehir merkezlerinde yer alan lojmanların da elden çıkarılması için çalışma başlatılmıştı. Çok sayıda lojman Toplu Konut İdaresi’ne (TOKİ) devredilerek elden çıkarılacak. Lojmanların yerine iş merkezleri, ofis, büro, alışveriş merkezi, otel veya sosyal ve kültürel tesisler yapılacak. Milli Emlak Genel Müdürlüğü verilerine göre Türkiye’de kamuya ait 236 bin 811 adet lojman bulunuyor.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir