KAPAT
KAPAT
Haberler / EKONOMİ / Odea Bank, 25 yeni şube açacak

Odea Bank, 25 yeni şube açacak

Odea Bank, 25 yeni şube açacak
21 Aralık 2012, Cuma

Lübnan’ın en büyük bankası Bank Audi’nin Türkiye birimi Odea Bank, büyük ve kârlı Türk pazarında genişleme kararı aldığını açıkladı.

Bank Audi’nin Başekonomisti ve Genel Başkan Danışmanı Freddie Baz, Daily Star’a yaptığı açıklamada, “Türkiye’deki bağlı kuruluşumuz, Lübnan’dakinden sonra ikinci sırada yer almalı. Bu, çok iddialı bir hedef ve bu iş planını, gerçekleşmesi için her düzeyde desteklemeye kararlıyız.” dedi. Odea Bank Türkiye’de 12 yıl aradan sonra BDDK’dan sıfırdan lisans alan ilk banka olmuştu. Bank Audi’nin Türkiye’de yedi şubesi bulunuyor, ancak banka, 2013 sonu itibarıyla bu sayıyı 25’e, gelecek beş yıl içinde 100’e çıkarmayı planlıyor. Freedie Baz, Türkiye’nin 800 milyar dolarlık gayri safi yurtiçi hasılasının, petrol üreticisi Suudi Arabistan dâhil bütün Arap dünyasındaki toplam GSYH’nin üçte birini teşkil ettiğine işaret ederek, “Geçen yıl Türkiye ile Arap ülkelerinin ticareti, 43 milyar dolardı. Akreditifler aracılığıyla bu iş hacminin yüzde 10’unu elde edebilirsek yıllık ödemelerde 50 milyon dolar kazanabiliriz ve sadece bu bile oradaki varlığımızın haklılığını ortaya koyuyor.” dedi.  BEYRUT CİHAN

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir