KAPAT
KAPAT
Haberler / EKONOMİ / Saldırının ardından silah fuarları iptal edildi

Saldırının ardından silah fuarları iptal edildi

Saldırının ardından silah fuarları iptal edildi
5 Ocak 2013, Cumartesi

ABD'de, Conneticut'ta yaşanan saldırının ardından, silah fuarlarının bazılarının iptal edildiği açıklandı.

         New York'ta Saratoga Springs'te gelecek hafta sonu düzenlenecek fuarın organizatörlerinin aralarında anlaştığı ve AR-15 askeri tipte yarı otomatik silahların tanıtım ve satışının yapılmayacağı, Hudson Valley'deki silah fuarının ise iptal edildiği belirtildi. 

         Kamu Güvenliği Komisyonu'ndan Chris Mathiesen, "halkın çoğunluğunun bu tip silahları şehirlerde görmek istemediğini" söyledi. 

         Barre Belediye Başkanı Thom Lauzon, Şubat'ta düzenlenecek yıllık silah fuarında askeri tarzda silahların satışının yasaklanması için çalışmalar başlattığını ifade etti. 

         Connetticut eyaletindeki Waterbury kentinin polis komiseri, silah fuarlarının açılması için ruhsat verilmeyeceğini duyurdu. Aynı eyaletin Danburry kentindeki serginin de iptal edildiği kaydedildi.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir