KAPAT
KAPAT
Haberler / EKONOMİ / Taşeron işçi yasası ekimde Meclis’e gelecek

Taşeron işçi yasası ekimde Meclis’e gelecek

Taşeron işçi yasası ekimde Meclis’e gelecek
12 Temmuz 2013, Cuma

Çalışma Bakanı Faruk Çelik, yaklaşık 1,6 milyon işçinin merakla beklediği taşeron işçilerle ilgili yasal düzenlemenin ekim ayında Meclis'in gündemine geleceğini söyledi.

Bakan Çelik, taşeron işçilerin sorunlarını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile istişare ettiklerini ve sorunu çözme konusunda kararlı olduklarını söyledi. Temmuz-ağustos ayı içerisinde tekrar taraflarla bir araya geleceklerini kaydeden Bakan Çelik, “Yapılması gereken düzenlemeleri, 1-2 ay içerisinde yani ekim-kasım ayı içerisinde sonuçlandırma hedefiyle gerekli açıklamaları yapacağız. İnşallah alt işverenin yanında çalışan kardeşlerimizin yaşadıkları sıkıntıları kaldırmış oluyoruz.” dedi. Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan'ı kabul eden Bakan Çelik, gazetecilerin sorularını cevapladı. Çelik, “Alt işveren diye tabir ettiğimiz taşeron işçilerle ilgili gerçekten de önemli bir sorun yaşadığımızı, gerek sendikalar gerekse biz hükümet olarak ifade ediyoruz. İşverenin alt işverene bakışında ve haklarında farklı değerlendirmeler, sendikalar arasında da farklı değerlendirmeler var. Bunların arasını bulma konusunda büyük bir gayretimiz var.” diye konuştu.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir