KAPAT
KAPAT
Haberler / EKONOMİ / Yaz saati uygulamasına yerel seçim ayarı

Yaz saati uygulamasına yerel seçim ayarı

13 Şubat 2014, Perşembe

Bakanlar Kurulu, yaz saati uygulamasına ‘yerel seçim’ ayarı yaptı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, 30 Mart seçimlerinin saatlerin 1 saat ileri alındığı döneme denk geldiğini belirterek, Bakanlar Kurulu’nun seçim çalışmalarının etkilenmemesi için saatlerin ileri alınması uygulamasını bir gün erteleme kararı aldığını bildirdi.

Bakan Yıldız, Biyokütle Enerjisi Potansiyel Atlası tanıtım toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlarken açıklamalarda bulundu. Mevcut uygulamada saatlerin cumartesiyi pazara bağlayan gece bir saat ileriye alındığını hatırlatan Bakan Yıldız, “Bakanlar Kurulu olarak, seçimlerin etkilenmemesi için saatlerin ileri alınmasının pazarı pazartesiye bağlayan geceye alınması kararı aldık. Seçimler bitmiş olacak. Sandıklar sayıma girmiş olacak. Nihai karar çıkar mı bilmiyorum. Bir saat ileri alma nedeniyle herhangi bir partinin oy kaybına sebep olmaksızın bunlar gerçekleşecek. En fazla Türk Hava Yolları gibi, telekomünikasyon şirketleri gibi, Diyanet İşleri Başkanlığı uluslararası bankacılık işlemleri gibi birçok konuda bunun uygulaması yapılmış olacak.” diye konuştu.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir