1 / 4

Arabistan hükümeti tarafından dört yıl önce başlatılan Kâbe'deki genişletme çalışmaları devam ediyor. Projenin tamamlanmasının ardından Mescid-i Haram'da namaz kılma kapasitesi 1 buçuk milyon kişiye ulaşırken, yeni tavaf alanının kapasitesi ise saatte 130 bin kişiye çıkacak. Proje ile 439 yıllık Osmanlı revakları da restorasyonlarının ardından eski yerini almaya başladı. Tarihî değerlerine zarar verilmeden yerlerine kaldırılan revaklar, Ramazan ayında umre yapmak için kutsal topraklara gelen ziyaretçileri artık Kâbe'de karşılıyor.

Osmanlı revakları yeniden Kâbe'de

GÜNDEM

Osmanlı tarihinin kutsal topraklardaki hatırası olan Kâbe'deki Osmanlı revakları, yapılan genişletme çalışmaları ve restorasyonun ardından yerine yerleştirildi.

Osmanlı tarihinin kutsal topraklardaki hatırası olan Kâbe'deki Osmanlı revakları, yapılan genişletme çalışmaları ve restorasyonun ardından yerine yerleştirildi. Ayrıca genişletme çalışmaları ile Mescid-i Haram'da namaz kılma kapasitesi 1 buçuk milyon kişiye ulaşırken, yeni tavaf alanının kapasitesi ise saatte 130 bin kişiye çıkarılıyor.

2015-06-30
SON EKLENENLER
Zaman Panorama