KAPAT
Haberler / GÜNDEM / 9 bin liralık tarla parasını iki çakmağa verdi

9 bin liralık tarla parasını iki çakmağa verdi

9 bin liralık tarla parasını iki çakmağa verdi
ALİ NEYDİM, KÜLÇE ALTIN SÜSÜ VERİLMİŞ ÇAKMAKLARIN PİYASA DEĞERİNİN 5 LİRA OLDUĞUNU ÖĞRENİNCE BÜYÜK ŞOK YAŞADI.
- BURSA
19 Ekim 2012, Cuma

Bursa’da, tarlasını satarak bankalara olan borcunu ödemek isteyen Ali Neydim (54), film senaryolarını aratmayacak bir dolandırıcılık planının mağduru oldu.

İki kişi, Neydim’e külçe altın görünümlü 2 adet Çin malı çakmağı ‘altın’ diye 9 bin liraya sattı. 5’er liralık çakmakları bozdurmak için gittiği bankadan ‘bunlar sahte’ cevabını alan çiftçi, büyük şok yaşadı. Polise ifade veren Neydim, “İran’dan kaçak altın çakmak getirdiklerini söylediler. İki kişilerdi, biri kendisini kuyumcu olarak tanıttı.” dedi.

    Mudanya’ya bağlı Dere-köy’de ikamet eden Ali Neydim, bankalara olan borcunu ödemek için tarlasını sattı. Neydim, borçlarını ödemek için geldiği Bursa’da, Korupark mevkiinde yürüdüğü sırada kimliği belirsiz iki kişi yanına geldi. Şüpheliler, sözde altın olan çakmaklar için pazarlık yaptı. Şüphelilerden biri, “Ben kuyumcuyum, bu çakmağın fiyatı 6 bin 500 lira.” diyerek senaryo gereği diğer şüpheliden 4 bin 500 lira karşılığında çakmağı aldı. Bu esnada, Ali Neydim de iki adet çakmak için şüpheliye 9 bin lira verdi.

Bir süre sonra altınları bozdurmak için gittiği bankadan çakmakların sahte olduğunu öğrenen Neydim, büyük hüsrana yaşadı. Bursa Emniyet Müdürlüğü Emek Polis Merkezi’ne gelerek olayla ilgili ifade veren Neydim, polis merkezi çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulundu. Neydim, olayı şöyle anlattı: “Bunlar yanıma yaklaştı. İran’dan kaçak, ucuz fiyattan külçe altın görünümlü çakmak getirdiklerini söylediler. Şüphelilerden birisi ‘ben kuyumcuyum, bu çakmak altın, fiyatı 6 bin 500 lira’ dedi. 4 bin 500 liradan bir çakmak aldı. Ben de iki adet çakmak aldım. Sonra sahte olduğunu öğrendim. Malımı satmıştım. Bankalara borç ödemek için gidiyordum. Bu şerefsiz, dinsiz, imansız kişiler beni dolandırdı.”

    Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, külçe altın görünümlü sahte çakmakları ‘altın’ diye 9 bin liraya satan dolandırıcıların yakalanması için soruşturma başlattı.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir