KAPAT
Haberler / GÜNDEM / Altepe'den Hırvat Müslümanlara moral

Altepe'den Hırvat Müslümanlara moral

3 Ağustos 2011, Çarşamba   18:35

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Hırvatistan'da yaşayan Müslümanlara destek olacaklarını söyledi. Altepe, "Hırvatistan'da yaşanan sıkıntı yalnızlık, çok zor. Türkiye yanınızda. Biz elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Sizler bizim kardeşimizsiniz." diye konuştu.

Hırvatistan'ın Zupanja Eyaleti Başimamı İdris Besiç, Elektrik Elektronik Mühendisi Prof. İbrahim Vejsilovic ve Hafız Abdullah Karabacak, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'yi Acemler'de ziyaret etti. Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Balkanlarda yaptığı çalışmaları izlediklerini belirten Vejsilovic, Zagreb'de yaşayan Müslümanların durumunu anlatarak, 20 yıl önce yapımına başlanan ancak henüz tamamlanmayan İslam Kültür Merkezi'nin çalışmalarına destek istedi. Vejsilovic, Hırvatistan'da da Osmanlı eserleri bulunduğunu sözlerine ekledi.

Başimamı İdris Besiç de Hırvatistan'daki yaşam şartlarını anlatarak, İslam kültürünün bölgede daha çok yaygınlaşmasını ve Müslümanların güçlenmesini sağlamayı amaçladıklarını kaydetti. Zagreb'de yapılan '17. Avrupa Kuran-ı Kerim Okuma Yarışması'nda 1. olduğunu söyleyen Kurra Hafız Abdullah Karabacak da Hırvatistan'da uzun süre kaldığını vurgulayarak, 2 bin Türk'ün yaşadığı bölgede vatandaşların desteğe ihtiyacı olduğunu dile getirdi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de konuyla ilgili, "Hırvatistan'da yaşanan sıkıntı yalnızlık, çok zor. Türkiye yanınızda. Biz elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Sizler bizim kardeşimizsiniz." dedi.

(CİHAN)

Anahtar Kelime: 96
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir