KAPAT
Haberler / GÜNDEM / Bağımsız denetçiler Uludağ Üniversitesi'nde eğitiliyor

Bağımsız denetçiler Uludağ Üniversitesi'nde eğitiliyor

- BURSA
20 Ağustos 2013, Salı   14:59

Yeni Türk Ticaret Kanunu uyarınca belli ölçüleri yakalayan işletmeleri bağımsız denetleme yetkisi verilen yeminli mali müşavirler ile 15 yıllık mesleki tecrübeye sahip, yüksek öğrenim mezunu serbest muhasebeci mali müşavirlerin eğitimine Uludağ Üniversitesi’nde başlandı.

        Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu (KGK) ile Uludağ Üniversitesi arasında imzalanan 'Meslek Mensuplarına İlişkin Geçiş Dönemi Eğitim Programı İçin Üniversitelerle İşbirliği Protokolü' kapsamında yetkisi olan denetçilerin eğitimi Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde başladı. İİBF öğretim üyelerinin hazırladığı ve KGK tarafından akredite edilen ders notlarıyla gerçekleşen eğitimler, 2014 yılı sonuna kadar sürecek. İİBF öğretim üyeleri, 24 Ağustos 2013 Cumartesi Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde ve 2 Eylül 2013 Pazartesi İnegöl İşletme Fakültesi’nde olmak üzere iki eğitim programı daha düzenleyecek. CİHAN
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir