KAPAT
Haberler / GÜNDEM / Bakanlığın ‘Hayalimdeki Çevre' adlı resim yarışması sonuçlandı

Bakanlığın ‘Hayalimdeki Çevre' adlı resim yarışması sonuçlandı

7 Haziran 2013, Cuma   10:27

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın, çocukların çevreyi koruma konusunda küçük yaşlardan itibaren bilgilenip, bilinçlendirilmesi amacıyla Türkiye genelinde düzenlediği 'Hayalimdeki Çevre' adlı resim yarışması sonuçlandı.

Yaşamayı hayal ettikleri çevreyi ortaya çıkarmayı ve büyüklerinin onlardan ilham almalarını sağlamayı amaçlayan 'Hayalimdeki Çevre' adlı resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler belirlendi.    Bakanlık, Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen yarışmada, İzmir Gürçeşme Leman Alptekin Ortaokulu altıncı sınıf öğrencisi Betül Akkoç birinci, Trabzon Çamburnu Ortaokulu beşinci sınıf öğrencisi Tuğçe Erhan ikinci, İstanbul Yunus Emre İlkokulu dördüncü sınıf öğrencisi Ufuk Kaya üçüncü oldu. Yarışmada iki tane de mansiyon ödülü verildi. Mansiyon ödüllerini Trabzon Dumlupınar İlköğretim Okulu dördüncü sınıf öğrencisi Cansu Yaren Atalar ve Niğde Atatürk İlköğretim Okulu dördüncü sınıf öğrencisi Aybala Yaramış kazandı.

    Resimler, akademisyenler, ressam ve Bakanlık uzmanlarından oluşan jüri tarafından belirlendi.

    Yarışmada dereceye giren 5 öğrenci, eylül ayında Ankara'da yapılacak olan ödül töreninde hediyelerine kavuşacak. Finale kalan 5 öğrenciye, 1 dizüstü bilgisayar ile resim eğitim araçları seti, öğretmenlerine 1 dizüstü bilgisayar ve okullarına da 1 masaüstü bilgisayar hediye edilecek.

(CİHAN)

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir