KAPAT
Haberler / GÜNDEM / BBP'li Destici: Polis, emekli olmaktan korkuyor

BBP'li Destici: Polis, emekli olmaktan korkuyor

9 Nisan 2013, Salı   13:48

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, 168. kuruluş yıldönümünü kutlayan Polis Teşkilatı ile ilgili bir mesaj yayınladı. Destici, polislerin emekli olmaktan korktuğunu söyledi.

Destici yayımladığı mesajında, "Türk milletinin huzurunun temini ve toplum düzenini sağlamak için, gece-gündüz demeden fedakar çalışmalar yürütmekte olan en kadim teşkilatlarımızdan olan Polis Teşkilatı'nı kuruluşunun 168. yılında kutluyorum." dedi.

Yasalar ve tüzüklerin koyduğu kuralları uygulayarak milletine, devletine büyük hizmet etmiş en kadim kuruluşlardan olan emniyet teşkilatının müessesleştiği, kendini toplumda ispatladığını belirten Destici, "Çağın donanımına uygun bir şekilde kendini yenileyebilen, zor şartlar altında görevini hakkıyla yerine getirmeye çalışan ülkemizin göz bebeği polislerin özlük ve sosyal haklarının yasal bir düzenleme ile verilerek, emekli olduklarında insanca bir yaşam sürdürebilecek tatminkar bir maaşa bağlanmaları gerekiyor." açıklamasını yaptı.

POLİS, ASTSUBAYLARLA EŞİT OLMAK İSTİYOR

BBP lideri, emniyet mensuplarının talebi, ek gösterge puanının 3600 olarak düzeltilmesi ve TSK mensubu astsubaylarla eşitlenmesi olduğuna dikkat çekerek, şöyle devam etti: "Polis, emekli olmaktan korkuyor. Çünkü, emekli olduğunda maaşı yüzde 50'ye varan oranda düşüyor. Bu yüzden de, yaş haddi olan 55 yaşına kadar çalışmak zorunda bırakılıyor. Sadece özlük ve sosyal haklarının yasal bir düzenleme ile verilerek, emekli olduklarında insanca bir yaşam sürdürebilecek tatminkar bir maaş istiyor."

Destici millet ve devletin güvenliği ve geleceği uğruna görev başında iken şehit düşen emniyet görevlilerine rahmet, emekli ve gaziler ile halen görevleri başında olan emniyet mensupları ve ailelerine sağlık, mutluluk ve başarı diledi.

(CİHAN)

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir