KAPAT
Haberler / GÜNDEM / Çolakkadı'nın açıklamaları ezber bozdu: Başsavcı istedi, savcıları değiştirdik

Çolakkadı'nın açıklamaları ezber bozdu: Başsavcı istedi, savcıları değiştirdik

Çolakkadı'nın açıklamaları ezber bozdu: Başsavcı istedi, savcıları değiştirdik
9 Nisan 2010, Cuma

Turan Çolakkadı'ya soruşturmayı yürüten Bilal Bayraktar ve Mehmet Berk'in görevden alınma gerekçesinin ne olduğu da soruldu.

Çolakkadı'nın cevabı ilginçti: "Şu an görevden aldıklarımız kıdemsiz savcılar. Hatta birisi buradaki en kıdemsizi. Verdiğimiz de buradaki en kıdemli savcı, tabii ki değiştireceğiz. Çünkü bırak kıdemliye, başsavcı vekiline verilmiş bu soruşturma."

Gazetecilerin, "Ama 22 Ocak'ta görevlendirirken de kıdemleri aynıydı. O zaman niçin görevlendirdiniz?" sorusu üzerine Çolakkadı, "İstanbul başsavcısı diyor ki; yetersiz. Vekiller soruşturacak." şeklinde konuştu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin'in, 'yazılı talimatına aykırı hareket ettikleri' iddiasıyla savcıları görevden aldığı ileri sürülmüştü. Başsavcı Engin ayrıca, kendisinin değil, başsavcı vekillerinin talebiyle iki savcının soruşturmadan el çektirildiğini ileri sürmüştü.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir