KAPAT
Haberler / GÜNDEM / Destici, 732. Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Söğüt Şenlikleri'nde protokolü terk etti

Destici, 732. Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Söğüt Şenlikleri'nde protokolü terk etti

- BILECIK
8 Eylül 2013, Pazar   15:25

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici ve genel merkez yöneticileri, Bilecik'in Söğüt ilçesinde düzenlenen 732. Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Söğüt Şenlikleri'nde kendilerine söz verilmediğini ileri sürerek protokol tribününü terk etti.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın konuşmaya çıktığı esnada protokol bölümünden ayrılan Destici, Meclis dışında olan siyasi parti başkanlarına bu sene söz verilmemesine tepki gösterdi, Ecdat topraklarında bile adaletsiz davranıldığını vurguladı. Selçuklu Vakfı Çadırı önünde konuşan Mustafa Destici, "Bizler her yıl bu törenler düzenlendiği zaman, Büyük Birlik Partisi'nin kurulduğu günden bu yana hep buradayız. Bugün bize burada yapılan geçmişte rahmetli şehit genel başkanımız Muhsin Yazıcıoğluna, Yalçın Topçu başkanımıza yapılmıştı. Maalesef bunlarda devlet adamlığı, devlet yönetme, devlet idare etme, birleştirme, buluşturma ve barıştırma diye bir felsefe yok. Bunların felsefesi ayrıştırmak ve bölmektir. Onlar ne kadar ayrıştırmaya kalksalar da bölseler de biz onlara inat bölmeyeceğiz, böldürtmeyeceğiz." dedi. Destici, "Biz Ertuğrul Gazi dedemizin, Osman Gazi atamızın yerindeyiz. Herkes kendine yakışanı yapar. Biz kendimize yakışanı yapacağız. Birileri Söğüt'e her geldiklerinde Şeyh Edebali'nin Osman Gazi'ye öğüdünü okusalar da Söğüt'ten çıkmadan bunu unutsalar da nefisleri, benlikleri, gururları, kibirleri buna müsaade etmese de biz kendimize yakışanı yapacağız." diye konuştu. Destici, şunları söyledi: "Bizler Ertuğrul Gazi'yi, Osman Gazi'yi, Fatih Sultan Mehmet Han'ı, Kanunu Sultan Süleyman Han'ı ve nice atalarımız sadece böyle anma törenlerinde değil, her zaman anan ve onların yolunda yürüyen siyasi bir hareketiz. Birileri adaletsiz olabilirler, adaletsizliği sadece burada yapmıyorlar. Kaymakamlıklar eliyle dağıttıkları sosyal yardımlaşma paketlerinde bile adaletsizlik yapıyorlar. Onun için adaletsizliği onlar burada ilk defa yapmıyorlar. Onlar adaletsizlik yapsalar da, onlar adaletsiz davransalar da adaleti dilinden düşürmeyip ama adaleti hiç uygulamasalar da biz düşmanımız için bile adaletten ayrılmayacağız." CİHAN

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir