KAPAT
Haberler / GÜNDEM / Diyarbakır Valiliği'ne Hüseyin Avni Mutlu atandı

Diyarbakır Valiliği'ne Hüseyin Avni Mutlu atandı

Diyarbakır Valiliği'ne Hüseyin Avni Mutlu atandı
22 Eylül 2007, Cumartesi   11:05

Diyarbakır Valisi Efkan Ala'nın Başbakanlık Müsteşarlığı'na getirilmesiyle boşalan Diyarbakır Valiliği'ne Siirt Valisi Hüseyin Avni Mutlu getirildi.

Siirt Valiliği'ni 2005 yılından itibaren yürüten Mutlu'nun Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Valiler Kararnamesini imzalamasının ardından Diyarbakır Valisi oldu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın hemşerisi olan Vali Mutlu, uzun yıllardır Güneydoğu'da vali yardımcılığı, kaymakamlık ve mülki idare amirliği yaptığı için bölgeyi iyi biliyor. Diyarbakır Valisi Ala'nın Başbakan Müsteşarı olarak 9 Eylül'den Ankara gitmesinin ardında Vali Mutlu, 13 Eylül tarihinden itibaren Diyarbakır Valiliği'ne vekaleten bakıyordu.

HÜSEYİN AVNİ MUTLU KİMDİR?

1956 Rize Fındıklı doğumlu olup, evli ve 2 çocuk babası olan Mutlu, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdikten sonra göreve 1985 yılında Kocaeli Kaymakam Adayı olarak başladı. 1994 yıllarında Şırnak-Silopi İlçe Kaymakamı, 1994-1995 yıllarında Şırnak Vali Yardımcılığı, 1995-1997 yıllarında Şırnak-Silopi'de Habur Kara Hudut Sınır Kapısı'nda Mülki İdare Amirliği görevinde bulunduktan sonra 5 yıl süreyle Çanakkale Vali yardımcılığı görevinde bulundu. 2003 -.2005 tarihleri arasında ise, İstanbul-Bağcılar Kaymakamı olarak görev yaptı. Mutlu, 18 Temmuz 2005 tarih ve 2005/9143 sayılı kararname ile Siirt Valiliği görevine atandı.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir