KAPAT
Haberler / GÜNDEM / Diyarbakır'da nevruz kutlamaları başladı

Diyarbakır'da nevruz kutlamaları başladı

21 Mart 2007, Çarşamba   09:16

Diyarbakır'daki Nevruz kutlamaları yoğun güvenlik önlemleri altında başladı.

Diyarbakır - Kars merkezin 32 ayrı bölgesinden, otobüslerle Diyarbakır Fuar Alanı'na taşınan insanlar gösteri alanını yavaş yavaş doldurmaya başladı.

Nevruz kutlamaları için bu sabah saatlerinden itibaren Diyarbakır - Kars merkezin 32 ayrı bölgesinden, otobüslerle Diyarbakır Fuar Alanı'na taşınan insanlar gösteri alanını yavaş yavaş doldurmaya başladı.

Polis kent merkezinde gösteri alanı etrafında çok geniş önlemler almış durumda. Göstericiler zaman zaman Kürtçe, "Serok Apo" sloganları atıyor.

Öte yandan bölgede güvenlik birimleri, dünden itibaren teyakkuza geçti. Diyarbakır'da DTP ve alt kademe belediye başkanları, kutlamalara katılımın yüksek olabilmesi için başlattıkları davet broşürleri 2 günden buyana Diyarbakır sokaklarında dağıtılıyor.

Nevruz ve terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan'ın doğum günü olan 4 Nisan dolayısıyla muhtemel saldırı ve eylemlere karşı başta Diyarbakır olmak üzere diğer Güneydoğu illerinde geniş güvenlik önlemleri alındı.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir