Erdoğan belediye başkan adaylarını açıkladı

HABERLER GÜNDEM
14 Şubat 2004, Cumartesi  11:30

AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, Diyarbakır, Gaziantep ve Samsun Büyükşehir Belediye başkan adaylarını açıkladı.

http://www.zaman.com.tr/gundem_erdogan-belediye-baskan-adaylarini-acikladi_14651.html
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Gönder
Yazdır
A
A

Erdoğan, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Mücahit Can, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Asım Güzelbey ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Yusuf Ziya Yılmaz'ın aday gösterileceğini söyledi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin yerel siyaset anlayışının 28 Mart'ta yapılacak yerel yönetimler seçimine yansıyacağını belirtti.

Erdoğan'ın, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamaya göre, 23 ilin belediye başkan adayları da şöyle:''Diyarbakır Büyükşehir (Mücahit Can), Gaziantep Büyükşehir (Asım Güzelbey), Samsun Büyükşehir (Yusuf Ziya Yılmaz), Artvin (Ertekin Çolak), Aydın (İlhami Ortekin), Balıkesir (Sabri Uğur), Bilecik (Selim Yağcı), Burdur (Sabahattin Akkaya), Çanakkale (Murat Efe), Erzincan (Mehmet Buyruk), Hakkari (Abdulmuttalip Özbek), Kırıkkale (Veli Korkmaz), Şırnak (Mehmet Yarka), Bartın (İbrahim Kayış), Iğdır (Ali Ağrı), Düzce (Mehmet Keleş), Rize (Halil Bakırcı), Sinop (Zeki Yılmazer), Trabzon (Mazhar Yıldırımhan), Uşak (Mesut Apaydın), Yozgat (Yusuf Başer), Aksaray (Nevzat Palta), Bayburt (Bekir Çetin)'' Böylece, AK Parti'nin bugüne kadar belediye başkan adaylığını açıkladığı il sayısı 40'a ulaştı. Partinin, 17 il belediye başkan adayı ise daha önce açıklanmıştı.

AK Parti'nin 254 ilçe belediye başkan adayı daha belli oldu.

Böylece, partinin başkan adayı belli olan il ve ilçe sayısı 621'e ulaştı.

Bugün belli olan ilçe belediye başkan adayları şöyle:

Adıyaman

Kahta (Ahmet Turanlı), Tut (Mehmet Akat)

Afyon

Başmakçı (Ali Kartçı), Bayat (Mustafa Arı), Çay (Ali Yakut), Çobanlar (Salih Alaka), Dazkırı (Hüseyin Gürçam), Dinar (Mustafa Tarlacı), Emirdağ (Lütfi İhsan Dağ), Evciler (Cemalettin Yıldırım), Hocalar (Celalettin Kaya), İhsaniye (Halit Aşkar), İscehisar (Hüseyin Şimşek), Kızılören (Hüseyin Tolga Coşkuner), Sandıklı (Mustafa Özpınar), Sincanlı (Nuri Köse), Sultandağ (Mehmet Şahin), Şuhut (Mevlüt Can)

Ağrı

Diyadin (Mehmet Ali Ağrı), Doğubeyazıt (M. Sena Geçit), Hamur (İsmet Aslan), Patnos (Cahit Kılıç), Taşlıçay (Metin Hambaba), Tutak (Kemal Adan)

Artvin

Ardanuç (Halit Özdemir), Arhavi (Hüseyin Uzunhasanoğlu), Borçka (Metin Akçay), Hopa (Çetin Demirkaya), Murgul (Hüseyin Ali Durmuş), Şavşat (Sıddık Alagöz), Yusufeli (İbrahim Yaşar Tekin)

Aydın

Bozdoğan (Kemal Bozoğlu), Buharkent (Fevzi Uzun), Çine (Abdullah Afşin), Germencik (Ahmet Zencirci), İncirliova (Alim Başçı), Karacasu (Emin Mete), Karpuzlu (Hayrettin Anmak), Koçarlı (M. Emin Kırkuşu), Kuşadası (Fuat Akdoğan), Kuyucak (Hüseyin Karakaya), Nazilli (Mustafa Gürsun), Söke (Kenan Özcan), Sultanhisar (Nuri Cankardeş), Yenipazar (Zafer Savcı)

Balıkesir

Ayvalık (Ali Sadan), Balya (Kemal Çavdar), Bigadiç (İsmail Hakkı), Burhaniye (Melih Ersezen), Edremit (Yunus Bozbey), Havran (Hasan Lofcalıoğlu), İvrindi (Recai Baytar), Marmara (Recep Gülmüş), Savaştepe (Gürkan Kurtbaş), Susurluk (İsmail Güneş)

Bilecik

Bozüyük (Hasan Tozluk)

Burdur

Ağlasun (Vedat Eraslan), Altınyayla (Ali Serttaş), Bucak (Emin Gökmen), Çavdır (Mustafa Uysal), Çeltikçi (Ali Yüce), Gölhisar (Mehmet Yavuzer), Karamanlı (İsmet Mergen), Kemer (Durmuş Erdem), Tefenni (Bayram Kavak), Yeşilova (Yunus Tokgöz)

Çanakkale

Ayvacık (Mehmet Ünal Şahin), Bayramiç (Mustafa Poyrazlı), Biga (Mehmet Özkan), Bozcaada (Burhan Çebi), Çan (Behsat Bayram), Ezine (Kudret Uysal), Gökçeada (Fahrettin Demirkan), Lapseki (Kamil Özer), Yenice (Veysel Acar)

Çankırı

Akkaracalar (Mustafa Kiraz), Orta (Halil Akpınar)

Çorum

Alaca (Zeki Gül)

Denizli

Acıpayam (Kadir Tıkaç), Akköy (Osman Ubuz), Balkan (Hüsamettin Küçükçal), Bekilli (Yaşar Halil Yiğit), Beyağaz (İsmail Eliuz), Bozkurt (Hayrettin Akgün), Buldan (Mustafa Efeoğlu), Çal (Hasan Gündüz), Çameli (Cengiz Yılmaz), Çardak (Hüseyin Ekecan), Çivril (Ahmet Ateş), Güney (Yusuf Deniz), Kale (Abdullah Karaayvaz), Sarayköy (Ahmet Çelikok), Serinhisar (Adil Kaplan), Tavas (Ahmet Kurun)

Diyarbakır

Bismil (Zeki Kartal), Silvan (Yaşar Geçenoğlu)

Erzincan

Çayırlı (Fevzi Kılıç), İliç (Emin Taylan), Refahiye (Vezir Dumanlı), Tercan (Adnan Korkmaz), Üzümlü (Ensari Sürücü)

Erzurum

Ilıca (İsmail Efe), Oltuğ (İbrahim Ziyrek)

Eskişehir

Alpuğ (Mehmet Keskin), Beylikova (Sezai Bahçıvan), Çifteler (irfan Başak), Günyüzü (Hasan Eryılmaz), Han (Şaban Başaran), İnönü (Kadir Bozkurt), Mihalgazi(Mehmet Emin Şen), Sarıcakaya (Mehmet Zabun), Seyitgazi (Güngör Sara), Sivrihisar (Yaşar Yurtdaş)

Gaziantep

Şahinbey (Ömer Can), Şehitkamil (Metin Özkarslı), İslahiye (Mehmet Uludağ)

İçel

Anamur (Hüseyin Kaya), Erdemli (Musa Mutlu)

İzmir

Aliağa (Tansu Kaya), Bayındır (Haldun Çiray), Bergama (Raşit Ürper), Beydağ (Ali Özer), Çeşme (Ali Vefa Taylan), Dikili (Nesibe Örs), Foça (Şerafettin Kayacan), Karaburun (M. Sait Yener), Kemalpaşa (Yakup Karacan), Kınık (Mehmet Ali Ağar), Kiraz (Durmuş Özçınar), Menderes (Osman Koç), Menemen (Mustafa Bozdemir), Ödemiş (A. Mahmut Bağdem), Seferihisar (Reha Evren), Selçuk (Hasan Ali Albeyoğlu), Tire (Mehmet Sıtkı İçelli), Torbalı (Mahmut Atilla Kaya), Urla (Mustafa Aras)

Kars

Akyaka (Bulut Öztürk), Arpaçay (Cengiz Çobanağlu)

Kırklareli

Pınarhisar (Murat Bayraktar)

Mardin

Dargeçit (Maruf Aras), Derik (Abdullah Özüçalışır), Kızıltepe (Nezir Kızılkaya), Mazıdağı (Mehmet Açılan), Midyat (Edip Demirbağ), Nusaybin (M. Şefik Yıldız), Ömerli (Veysi Kaya), Savur (M. İlhan Fidan), Yeşilli (Enver Sağlam)

Nevşehir

Acıgöl (İsmail Çavuşoğlu), Avanos (Mustafa Körükçü) Gülşehir (Yılmaz Küçük), Hacıbektaş (Veli Onursal), Kozaklı (Erdoğan Çelik), Ürgüp, (R. Kürşat Numanoğlu)

Rize

Çamlıhemşin (Yaşar Metin Kesimal), Çayeli (Rıza Çakır), Fındıklı (Adnan Özbalaban), Hemşin (ilyas Bozak), İkizdere (Hasan Köseoğlu), İyidere (Ahmet Mete), Kalkandere (Nihat Çolak), Pazar (Dursun Ali Taşçı)

Samsun

Atakum (Adem Bektaş), Canik (Osman Gençe), Gazi (Süleyman Kaldırım), İlkadım (Erdoğan Tok), Alaçam (Adem Alan), Asarcık (İbrahim Yüce ), Ayvacık (Mahmut Beyazoğlu), Bafra (Şükrü Neiş), Çarşamba (Hüseyin Dündar), Havza (Murat İkiz), Kavak (Bahri Kesici), Ladik (Kemal Kaplan), Ondukuzmayıs (Osman Topaloğlu), Salıpazarı (Hüseyin Yaman), Tekkeköy (Ali Bülbül), Terme (A. Hamdi Yirmibeşoğlu), Vezirköprü (Osman Özer), Yakakent (Radi Şen)

Sinop

Ayancık (Ayhan Ergin), Boyabat (Mehmet Ermiş), Dikmen (Rasim Dinç), Durağan (Ahmet Usta), Erfelek (İbrahim Felek), Gerze (Durmuş Çetin), Saraydüzü (Nazım Bahri Şen), Türkeli (Ahmet Yıldırım)

Trabzon

Akçaabat (Miktat Eyüboğlu), Araklı (Muharrem Çebi), Arsin (Erdem Şen), Beşikdüzü (Ahmet Gün), Çarşıbaşı (Ahmet Keleş), Çaykara (Abdürrahim Özkan), Dernekpazarı (Süleyman Balcı), Düzköy (Mehmet Akkaya), Köprübaşı (Ali Rıza Hacıefendioğlu), Maçka (Osman Kara)

Uşak

Banaz (Kazım Çelik), Eşme (İsmail Çetin), Karahallı (Şadi Mercan), Sivaslı (Şadan Ülker), Ulubey (Hüseyin Buğdaylı)

Yozgat

Akdağmadeni (Suphi Daştan), Boğazlıyan (Ekrem Karataş), Sarıkaya (Ali Osman Erbir), Sorgun (Ahmet Şimşek), Şefaatli (Şaban Yıldız), Yerköy (Metin Ayne), Aydıncık (Feyzullah Keskin), Saraykent (İdris Ögel), Yenifakılı (Ersin Karabulut)

Aksaray

Ağaçören (Fırat Salman), Eskil (Niyazi Alçay), Gülağaç (Faruk Teymen), Güzelyurt (Süleyman Gümüş), Ortaköy (Mahmut Ütük), Sarıyahşi (Tahir Görkem)

Bayburt

Demirözü (Faris Yılmaz)

Karaman

Ayrancı (Tahir Gezgin), Ermenek (Emin Tekpınar) Sarıveliler (Salih Düzenli)

Kırıkkale

Bahşili (Halil İbrahim Bişkin), Balışeyh (Cehdi Pehlivanlı), Çelebi (Mahmut koç), Delice (Ekrem Karakaya), Karakeçili (Mevlüt Can), Keskin (Yahya Ucaçelik), Sulakyurt (Ali Şahin)

Batman

Gercüş (Abdurrahman Aslan)

Şırnak

Beytüşşebap (Abdülkerim Ulaş), Cizre (Mehmet Emin Dindar), İdil (Abddurman Karaaslan), Silopi (Mehmet Sait Konur), Güçlükonak (Mehmet Salih Aktuğ)

Bartın

Kurucaşile (Mehmet Ali Uğur), Ulus (H. Hüseyin Uzun)

Ardahan

Çıldır (M. Nizamettin Coşkun), Damal (İsak Umaç), Göle (Sabri Muratoğlu), Hanak (Taşdemir Çoban), Posof (Altan Altun)

Iğdır

Aralık (Muharrem Kumtepe), Karakoyunlu (Ziyad Ali Deliktaş)

Karabük

Eflani (Nuri Karakaş), Eskipazar (Cevahir Bostan), Yenice (Zeki Çaylı)

Düzce

Akçakoca (Nazmi Çiloğlu), Cumayeri (Mustafa Koloğlu), Çilimli (Mehmet Acar), Gölyaka (Nihat Çelik), Gümüşova (Muharrem Tozan), Yığılca (Ali Kemal Sezgin)

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.