KAPAT
Haberler / GÜNDEM / Evcil operasyonunda 4 bankacıya daha tutuklama

Evcil operasyonunda 4 bankacıya daha tutuklama

23 Ağustos 2006, Çarşamba

Polisin, karapara aklayan çıkar amaçlı suç örgütüne yönelik düzenlediği ve aralarında Erol Evcil ile iş ortağı Hüseyin Kayapalı’nın da bulunduğu 36 kişinin tutuklandığı ‘Bozuk Para’ operasyonunda İstanbul ve Bursa’da görev yapan 4 banka müdürü daha tutuklandı.

Son tutuklamalarla birlikte soruşturmada hakim karşısına çıkan banka müdürlerinin sayısı 12’ye çıktı. Devlete milyarlarca YTL’yi bulan borcunu ödemeyen Erol Evcil’e dönük soruşturmada her gün yeni bulgular elde ediliyor. Soruşturmayı yürüten Bursa Cumhuriyet Savcılığı, Evcil ve adamlarının gözaltına alınmasının ardından bankacılara yöneldi. Soruşturma kapsamında bankacılar, savcılık tarafından çıkarılan tedbir kararını geciktirmek, Evcil tarafından yapılan şüpheli banka işlemlerini bildirmemek, hesapların içinin boşaltılmasına göz yummak gibi suçlamalarla karşı karşıya. Soruşturma kapsamında savcının talimatıyla dün de İstanbul’da iki, Bursa’da da iki banka müdürü gözaltına alındı. Gülgün B. ile Mehmet Ö. İstanbul’da gözaltına alınarak Bursa’ya getirilirken, Bursa’da görev yapan diğer bankacılar Arzu U. ile Uğur P., savcının talimatıyla polis tarafından gözaltına alındı. Bursa Adliyesi’nde ifadeleri alınan zanlılar tutuklanarak cezaevine gönderildi. Böylece soruşturma kapsamında tutuklananların sayısı 40'a yükselmiş oldu.

Sedat Güneç, Fatih Karakılıç; Ankara, Bursa

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir