KAPAT
Haberler / GÜNDEM / Gazze şehitlerinden Ali Haydar Bengi'nin ailesi taziyeleri kabul ediyor

Gazze şehitlerinden Ali Haydar Bengi'nin ailesi taziyeleri kabul ediyor

1 Haziran 2010, Salı   18:36

İsrail'in Gazze'ye yardım götüren gemilere saldırısında yaşamını yitirdiği bilgisi verilen Aydınlık Yarınlar İçin Hak ve Özgürlükler Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği (AYDER) Başkanı Ali Haydar Bengi'nin yakınları taziyeleri kabul etmeye başladı.

Gazze'ye yardım götüren gemilerde bulunan Diyarbakırlı 4 çocuk babası Ali Haydar Bengi'nin (39) yaşamını kaybettiği bilgisini alan dernek üyeleri, dernek binasına akın etti. Bengi'nin kardeşleri Aziz ve Recep Bengi de dernekte taziyeleri kabul etmeye başladı.

AYDER gönüllüsü Sabır Ceyhan, gazetecilere yaptığı açıklamada, olayı İstanbul İHH merkezinden telefonla öğrendiklerini, İçişleri Bakanlığından alınan bilgi üzerine kendilerinin bilgilendirildiğini söyledi.

Haberi 2 saat önce öğrendiklerini ifade eden Ceyhan, şöyle konuştu:

''Diyarbakır'dan 5 kişi gitmişti. Onlardan sadece dernek başkanımız Ali Haydar Bengi'nin şehit olduğu haberini aldık. Bengi'nin mazlumların yanında yer alarak, şehit olması bir şereftir. Onu kaybettiğimiz için çok üzgünüz. Cenazenin gelmesine ilişkin herhangi bir bilgimiz henüz yok. İstanbul İHH ile irtibat halinde bekliyoruz. Umuyoruz en kısa sürede cenazeyi alacağız. Ulu Cami'nin yanında bir çadır kurduk. Yarından itibaren o çadırda taziyeleri kabul edeceğiz. Kardeşimiz 2 yıldır dernek başkanlığı yapıyordu. Gidenler arasında bulunan bir önceki dernek başkanımız Recep İrikut'un durumundan da henüz haberdar değiliz.''

Anahtar Kelime: 131
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir