KAPAT
Haberler / GÜNDEM / Hem azmettirene, hem katile müebbete hapis

Hem azmettirene, hem katile müebbete hapis

20 Nisan 2011, Çarşamba

Bayrampaşa ve Sarıyer'deki arazileri için anlaştığı 67 yaşındaki Mukadder Balcı'yı öldürttüğü öne sürülen müteahhit Osman Yazıcı ve kiralık katil Barış Başarır, müebbet hapis cezası aldı.

Mukadder Balcı, oğlu ile birlikte Bayrampaşa ve Sarıyer'de eşinden miras kalan iki arsayı kat karşılığında ev yapması için müteahhit Osman Yazıcı'ya verdi. Ancak Osman Yazıcı ile Mukadder Balcı'nın arası inşaat aksayınca açıldı. Aralarında imzaladıkları protokolden cayması durumunda yüksek tazminat ödeyeceğini bilen müteahhit Osman Yazıcı, Mukadder Balcı'yı öldürmek için plan yaptı. Osman Yazıcı, daha önceden tanıştığı Barış Başarır ve Mustafa Kocaman'a cinayeti işlemeleri karşılığında ev, araba ve nakit para teklif etti. Osman Yazıcı, 18 Mayıs 2009'da minibüsüyle Barış Başarır'ı Mukadder Balcı'nın kapısının önüne bıraktı. Elektrik idaresinden geldiğini söyleyerek eve giren Barış Başarır, Mukadder Balcı'yı 15 yerinden bıçaklayarak öldürdü. Ancak bağırışlar üzerine binadan kaçmaya çalışırken birçok kişi tarafından görüldü. Polis, eşkal bilgilerinden yola çıkarak önce Barış Başarır'ı, ardından da Osman Yazıcı ile oğlu Cemil Yazıcı'yı ve Mustafa Kocaman'ı yakaladı. Barış Başarır, polisteki ifadesinde, cinayeti Osman Yazıcı'nın yönlendirmesiyle işlediğini itiraf etti. Mahkeme heyeti, Osman Yazıcı'yı azmettirme ve Barış Başarır'ı ise tasarlayarak öldürme suçlarından müebbet hapse çarptırdı. Mustafa Kocaman ise yardım suçundan 13 yıl 4 ay ceza aldı.

Anahtar Kelime: 20
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir