KAPAT
Haberler / GÜNDEM / Heron skandalı tüylerimi diken diken etti

Heron skandalı tüylerimi diken diken etti

Heron skandalı tüylerimi diken diken etti
31 Temmuz 2010, Cumartesi

Antalya'nın Manavgat Çardak köyünde yaşayan Dağlıca şehidinin ağabeyi Hasan Uysal, 'PKK'lıların yerleri belli oluyor' diye düşürülmesini isteyen subayların ihanet konuşmasını duyunca tüylerinin diken diken olduğunu söyledi.

Yetkili makamlardan tatmin edici açıklama beklediklerini belirten Uysal, "Bu ülkenin vergisiyle okuyan ve TSK'da belirli rütbeye gelen bu tür hainleri lanetliyoruz. Bu tür hainlerin peygamber ocağından temizlenerek, en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum." dedi.

Kardeşi Mustafa'nın 21 Ekim 2007 tarihinde Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Dağlıca mevkiinde PKK'nın hain saldırısında kahramanca mücadele ederek şehit olduğunu belirten Hasan Uysal, ihanet konuşmalarının kanlı saldırıdan 11 gün önce yapıldığına dikkat çekti. TSK içindeki vatan hainleri temizlenmeden terörle etkin mücadele yapmanın mümkün olmadığının altını çizen Uysal, şöyle konuştu: "Peygamber ocağı ordumuza güvenimiz ve saygımız sonsuz. Fakat en kritik görevlere kadar sızan vatan haini insanların ses kayıtları tüylerimi diken diken etti. Bu ülkenin vergisiyle okuyan ve TSK'da belirli rütbeye gelen bu tür hainleri lanetliyoruz. Bu tür hainlerin peygamber ocağından temizlenerek, en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum. Heronların düşürülmesiyle ilgili yetkili makamlardan tatmin edici cevap bekliyoruz. Kardeşim bu ülke için şehit oldu. Gözbebeğimiz ordumuzun içindeki bu tür vatan hainlerinin ve kalleşlerin en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum."

Hasan Uysal, dava açılması konusunu kardeşleriyle görüşeceğini ifade ederken, hainlerin cezalandırılması için olayın sonuna kadar takipçisi olacağını kaydetti. TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Adalet bakanı olduğu dönemde 1 Kasım 2007 tarihinde Dağlıca şehidi Piyade Uzman Çavuş Mustafa Uysal'ın annesi Nefise Uysal'ı Çardak köyünde evinde ziyaret ederek taziyelerini iletmişti. Şehit annesi Nefise Uysal, Meclis Başkanı Şahin'den Çardak köyüne ilköğretim okulu yapılmasını istemişti.

Anahtar Kelime: 14
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir