KAPAT
Haberler / GÜNDEM / Hocaefendi'den Toktamış Ateş'e taziye

'Çok zor zamanlarda, önemli hizmetler gördü'

Hocaefendi'den Toktamış Ateş'e taziye

Hocaefendi'den Toktamış Ateş'e taziye
19 Ocak 2013, Cumartesi   18:14

Fethullah Gülen Hocaefendi, bu sabah vefat eden Prof. Dr. Toktamış için taziye mesajı yayınladı. Hocaefendi, 'Değerli ilim adamı, yazar ve çok kıymetli dostum' dediği Ateş'in, en zor dönemlerde ortaya koyduğu tavırlarıyla demokrasi kültürüne büyük katkı sağladığına vurgu yaptı. 

Hocaefendi, taziye mesajında şu ifadelere yer verdi: 

“Akademi ve basın dünyamızın müstesna simalarından, cesur kalemi ve güler yüzlü, uzlaşmacı kişiliğiyle barış, hoşgörü ve diyalog anlayışının yerleşmesi için önemli hizmetler görmüş; en zor zamanlarda ortaya koyduğ tavırlarla ülkemizde demokrasi kültürünün gelişmesine büyük katkılar sağlamış, değerli ilim adamı ve yazar, çok kıymetli dostum Prof. Dr. Toktamış Ateş'in vefatını teessüre öğrenmiş bulunmaktayım.

Kendisine Cenab-ı Hakk'tan rahmet; başta eşi Nevin Hanımefendi olmak üzere kederli ailesine, yakınlarına dost ve talebelerine sabr-ı cemil niyaz ederim."

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir