KAPAT
Haberler / GÜNDEM / İETT: Otobüs şoförüne gereken cezai işlem uygulanacak

İETT: Otobüs şoförüne gereken cezai işlem uygulanacak

18 Nisan 2011, Pazartesi   16:30

Bir belediye otobüsünde şoför ile yolcular arasında yaşandığı belirtilen olayla ilgili cezai işlem uygulanacağı bildirildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi İETT Genel Müdürlüğü konuyla ilgili yazılı açıklamasında, 25T hattında yaşanan olayla ilgili araç şoförüne gereken cezai müeyyidenin uygulanacağını duyurdu.

İETT bünyesindeki 7 bin personelin halkla ilişkiler, stres yönetimi ve öfke kontrolü gibi konularda profesyonel eğitimden geçtiği belirtilen açıklamada, bu gibi konulara müsamaha gösterilmeyeceği belirtildi.

Dün gece Taksim - Sarıyer seferini İETT otobüsünde otobüs şoförü ile iki yolcu arasında tartışma yaşandığı iddialarının medyada yer almıştı. İddiaya göre, hareket etmek için bekleyen otobüsün şoförü; arka koltukta oturan çifti, aşırı samimi tavırlarından dolayı uyarmış ve araçtan indirmişti.

Konuyla ilgili açıklama yapan İETT Genel Müdürlüğü, 17 Nisan 2011 saat 22.50'de 25T hattında talihsiz bir olay yaşandığını belirtti. Olayda adı geçen personelin hızlı bir şekilde tespit edildiği ve hakkında gerekli işlemleri başlattığı belirtilen açıklamada, "İnsana ve İstanbul'a kaliteli hizmeti ilke edinen kurumumuzda şoförlerimizin bu tür müdahaleler hoş karşılanmamakla birlikte sorumlu olan personel hakkında toplu iş sözleşmesi gereğince gerekli cezai işlemler hassasiyetle uygulanmaktadır." diye konuştu.

İETT'nin 7 bin personelini geçen yıldan itibaren üniversite ortamında halkla ilişkiler, stres yönetimi, öfke kontrolü ve diğer mesleki konularda eğitimlere tabi tutulduğu vurgulanan açıklamada şu ifadeler yer aldı: "Şoförlerimiz başta olmak üzere hatta çalışan bütün personelimiz, yaptıkları işin zorluğuna ve trafik içinde yaşadıkları strese rağmen toplum içinde davranışlarına dikkat etmek zorundadır. Bu tür olumsuz davranışları sergileyen personelimiz üzerinde hassasiyetle durduğumuzu, bu tür olaylara karşı en ufak bir müsamaha göstermediğimizin bilinmesini isteriz."

(CİHAN)

Anahtar Kelime: 89
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir