KAPAT
Haberler / GÜNDEM / İlk Türk hacı kafilesi yarın yurda dönüyor

İlk Türk hacı kafilesi yarın yurda dönüyor

İlk Türk hacı kafilesi yarın yurda dönüyor
10 Aralık 2008, Çarşamba

İslam'ın temel şartlarından biri olan hac ibadetini ifa etmek için kutsal topraklarda bulunan 3,5 milyon Müslüman dönüş hazırlığına başladı.

Türk hacılardan dönüş yapacak ilk kafile yarın Cidde'den İstanbul'a hareket edecek. Kurban Bayramı'nın ilk günü gerçekleştirilen şeytan taşlama ve kurban kesiminin adından, tıraş olup ihramdan çıkan hacılar, bir yandan da Kâbe'yi tavaflarını sürdürüyor. Bugün de şeytan taşlamaya devam edecek olan hacılar, ziyaret ve veda tavafı ile hac farizasını tamamlayarak dönüşe hazırlanacak. Hacıların önemli bölümünün yarından itibaren yurtlarına dönmeye başlayacağını belirten Suudi yetkililer, ilk kafilenin özellikle Suudi Arabistan'ın içinden ve Körfez ülkelerinden gelenler olduğunu belirtti. Türk hacıların kutsal topraklarda kalacak olanları ise Medine'ye geçtikten sonra Türkiye'ye dönecek. Mekke, aa

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir

EN ÇOK OKUNANLAR