KAPAT
Haberler / GÜNDEM / İstanbul'da sular 20 saat kesilecek

İstanbul'da sular 20 saat kesilecek

İstanbul'da sular 20 saat kesilecek
14 Ekim 2007, Pazar   12:30

Kurak geçen yaz mevsiminin ardından gelen sağanak yağışın etkisi altına giren İstanbul'un bazı bölgelerine, Melen Suyu Projesi kapsamında gerçekleştirilen çalışmalar nedeniyle su verilemeyecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, Melen Suyu'nun İstanbul halkının hizmetine sunulması amacı ile Bahçelievler Depo - Bahçelievler Terfi Sistemi ile isale hatlarında iyileştirme çalışmaları yapılacağı bildirildi. Bu nedenle, 16 Ekim 2007 Salı günü saat 20.00 ile 17 Ekim Çarşamba günü 16.00 saatleri arasında bazı bölgelere 20 saat süre ile su verilemeyecek.

Su alamayacak bölgeler ise şöyle:

"Bağcılar ilçesinin tamamı, Bahçelievler ilçesinin tamamı, Güngören İlçesinde Köyiçi Merkez, Yenigün, Parseller ve Haznedar mahalleleri, Küçükçekmece ilçesinde Sefaköy ve çevresi (TEM Havaalanı - İkitelli bağlantısı, Batı Yanyol Mevkii ve Halkalı caddesi arasında kalan mahalleler)"

-İSTANBUL'DA SEL CAN ALDI--

Öte yandan, dün akşam özellikle İstanbul'un Avrupa Yakası'nda sel ve su baskınlarına neden olan sağanak yağış, bir kişinin ölümüne, çok sayıda ev ve iş yerinin de zarar görmesine neden oldu.

Esenler'de bir kişi çöken duvarın altında kalarak can verirken, ev ve arabalarında mahsur kalan vatandaşlar itfaiye ekipleri tarafından botlarla güvenli yerlere taşındı. Sağanak yağış sebebiyle İstanbul genelinde 450'ye yakın trafik kazası meydana geldi.

Bu arada, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, dün yağan ortalama yağış miktarının metrekare başına 3 saat içinde 126 kg olarak gerçekleştiği kaydedildi. İstanbul'da uzun yıllar Ekim ayı ortalama yağış miktarının 70 kg olduğuna dikkat çekilen açıklamada, dün akşam gerçekleşen yağış miktarının İstanbul için bir "rekor" olduğu bildirildi.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir