KAPAT
Haberler / GÜNDEM / İZSU, İzmir'de eski şebeke bırakmayacak

İZSU, İzmir'de eski şebeke bırakmayacak

- İZMIR
22 Ağustos 2013, Perşembe   10:46

İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi (İZSU), 11 ilçede su arızalarına neden olan 54 kilometrelik eski şebekeyi yenileyecek. 4 milyon 712 bin liralık yatırımla, İzmir merkezinde arızaya neden olan eski şebeke kalmayacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, kent içinde eskiyen şebekeleri yenilemeye devam ediyor. Su kaçaklarını ve arızalarını en alt seviyeye çekmek için yürütülen çalışmalar kapsamında Su Tesisleri Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler, kentin dört bir tarafında çalışarak şebeke yenileme programını uyguluyor. 2013 yılı Haziran ayında başlayan son çalışmalar Karşıyaka, Konak, Karabağlar, Çiğli, Bayraklı, Bornova, Narlıdere, Güzelbahçe, Buca, Gaziemir ve Balçova ilçelerinde devam ediyor. 4 milyon 712 bin liralık yatırımla yürütülen çalışmaların 2014 yılı yaz ayında tamamlanmasıyla, toplam 54 kilometre uzunluğunda şebeke yenilenmiş olacak. Daha da önemlisi, İzmir merkezinde arızaya neden olan eski şebeke kalmayacak. Yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren İZSU Genel Müdürlüğü yetkilileri, sık sık arızalanan ve su patlaklarına neden olan eski şebekeleri, basınca dayanıklı ve uzun ömürlü borularla yenilediklerini belirterek, "Kent içinde tespit ettiğimiz sokaklarda sıkıntıya neden olan 300 – 400 metre uzunluğundaki eski boruları yeniliyoruz. Ekiplerimiz birkaç gün içinde o sokaktaki çalışmayı tamamlayarak diğer sokaklara geçiyor. Merkez, Karşıyaka, Narlıdere, Bornova ve Buca şube müdürlüklerimiz aracılığıyla çalışmalar 11 ilçemizde birden sürüyor. Şebekeler yenilenirken, branşman hatları da tamamen değiştiriliyor. Önümüzdeki yıl yaz ayına kadar devam edecek çalışmalar tamamlandığında, kent içinde arızaya neden olan eski şebekemiz kalmayacak." diye konuştu. Çalışmalar kapsamında Karabağlar ilçesinde Bozyaka, Uğur Mumcu ve Uzundere, Konak’ta Atamer, Alsancak, Bornova’da Karacaoğlan, Meriç, Çamkule, Narlıdere’de Yeni Kale, Balçova’da İnciraltı, Buca’da Seyhan, Enhoşlar, Yeşilbağlar, Çiğli’de Atatürk, Evka – 2, Bornova’da Pınarbaşı, Atatürk, Mevlana ve Kızılay mahallelerinde şebeke yenileme çalışması yapılacak. CİHAN
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir