KAPAT
Haberler / GÜNDEM / Kur'an-ı Kerim'in mealini okuma yarışması düzenlendi

Kur'an-ı Kerim'in mealini okuma yarışması düzenlendi

- ADANA
3 Aralık 2013, Salı   14:57

Adana Kozan Merkez Fatih Camii’nde düzenlenen Kur'anı Kerim’in Türkçe mealini okuma yarışmasında dereceye giren cami cemaatine ödülleri düzenlenen törenle verildi.

Fatih Camii İmam Hatibi Yusuf Kaplan’ın teşviki ile cami cemaati arasında başlatılan ve 2 ay süren Kur'an-ı Kerim’in Türkçe mealini okuma yarışmasına katılan 9 kişiden 7’si yarışmayı başarıyla tamamladı. Dereceye girenler için Kozan Müftüsü Bilal Başoğlu’nun da katılımı ile öğle namazı sonrası ödül töreni düzenlendi. Törende konuşan İlçe Müftüsü Başoğlu, “Bizler Kuran-ı Kerim’i bu dünyada işlerimizin artması veya herkes bizi Kuran okuduğumuzu görsün ve maşallah desin diye değil Allah rızası için gerçekleştiriyoruz. Kur'an-ı Kerim’in mealini okuyan arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Allah bizlere iyi bir kul olmayı nasip eylesin.” dedi. Cami İmam Hatibi Yusuf Kaplan ise "Cami cemaatimiz arasında 2 ay önce Kur'an-ı Kerim’in mealini okuma yarışması düzenlemiştik. Aslında amacımız cemaatimizi yarışmaya değil Kur'an okumaya teşvik etmekti ve gayet başarılı olduğunu düşünüyorum. Yarışmamıza 10 arkadaşımız katıldı. Bunlardan 7'si Kuran-ı Kerim’in mealini tamamen okumayı başardı. Kendilerini tebrik ediyoruz ve bugünde hazırlamış olduğumuz ödüllerimizi kendilerine takdim ediyoruz” diye konuştu. Yapılan konuşmaların ardından cami cemaati arasında düzenlenen yarışmada dereceye giren Saim Kamalı, Kadir Bursal, Cumali Yıldırım, Doğan Karaoğlu, Fedai Baykul, Bünyamin Ünlü ve Cafer Sarı’ya plaket ve ödülleri Müftü Başoğlu ve Cami İmam Hatibi Kaplan tarafından takdim edildi. CİHAN

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik’e aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.
Bu haberler de ilginizi çekebilir